Viki Gabor i Kayah - hit Ramię w ramię jako BALLADA. Internauci zachwyceni!

2020-01-13 17:39 MK
Viki Gabor
Autor: YouTube/VikiVEVO

Ramię w ramię, czyli efekt współpracy Viki Gabor z Kayah to jeden z tych numerów, które mogą bardzo namieszać na polskiej scenie muzycznej. W niespełna tydzień od premiery, wideoklip zrealizowany do singla przekroczył trzy miliony wyświetleń i wciąż utrzymuje się na karcie na czasie. W sieci zaczęły też pojawiać się pierwsze jego covery. Na ESKA.pl usłyszycie Ramię w ramię w zupełnie innej od oryginału wersji. Będziecie zaskoczeni!

Viki Gabor i Kayah - piosenka Ramię w ramię okazała się być strzałem w dziesiątkę! Młoda wokalistka, która 24 listopada 2019 roku wywalczyła zwycięstwo dla Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, nie kazała swoim fanom długo czekać na kolejny utwór. 7 stycznia 2020 roku swoją oficjalną premierę miał bowiem utwór Ramię w ramię, będący efektem współpracy z jedną z największych polskich gwiazd, która w trakcie całej swojej kariery sprzedała ponad milion egzemplarzy płyt. Mowa oczywiście o Kayah.

Ramię w ramię opowiada o kobiecej sile oraz solidarności. Piosenkę dla Viki i Kayah napisali autorzy eurowizyjnej propozycji 12-latki, czyli Lanberry, Patryk Kumór oraz Dominic Buczkowski-Wojtaszek. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem udało im się stworzyć prawdziwy hit, bowiem wystarczyła doba, by liczba wyświetleń wideoklipu przekroczyła milion, a on sam znalazł się na szczycie karty na czasie. Tak jak można się było spodziewać, na YouTubie zaczęły pojawiać się też pierwsze covery piosenki w wykonaniu twórców internetowych. Na nagranie zupełnie innej od oryginalnej wersji zdecydowała się Julita Romanek.

Ramię w ramię - cover

Internauci docenili utwór Viki Gabor i Kayah przede wszystkim za jego przebojowość. Piosenka inspirowana jest bowiem romskimi rytmami, charakterystycznymi dla kultury, z jakiej wywodzi się młoda wokalistka. Youtuberka Julita Romanek postanowiła jednak przearanżować hit i nagrać go przy akompaniamencie pianina, jako balladę. Internauci zachwycili się tym coverem! Są wśród nich tacy, którzy zachęcają wokalistkę, by spróbowała swoich sił w formacie The Voice. Posłuchajcie wyjątkowej wersji piosenki poniżej.

Najnowsze