Użytkownicy Spotify kochają świąteczną muzykę - który hit odtwarzamy najczęściej?

2017-12-21 17:10
Użytkownicy Spotify kochają świąteczną muzykę - który hit odtwarzamy najczęściej?
Autor: Fot. Materiały prasowe lista piosenek

W serwisie znajduje się ponad 18 milionów playlist nawiązujących do Świąt Bożego Narodzenia. Tradycją stało się, że pierwsze dźwięki świątecznych przebojów słyszymy już w listopadzie... również w Polsce.

Kiedy zaczęliśmy słuchać świątecznych hitów? Jak często wracamy do piosenek bożonarodzeniowych? Spotify przygotował specjalną niespodziankę dla użytkowników. Są to grafiki prezentujące dane z całego świata i Polski. Jesteście ciekawi czego słuchaliśmy od listopada? A może chcecie wiedzieć jakie są najpopularniejsze piosenki bożonarodzeniowe na święta? 

Spotify - świąteczna nastrój i podsumowanie roku

Autor: brak danych

  Jak wynika z danych Spotify, 1 grudnia jest tym dniem, kiedy wielu z nas przechodzi na tryb świąteczny. Według danych z poprzednich lat, liczba odtworzeń świątecznej muzyki na całym świecie wzrośnie o 350% z dnia na dzień. Co czeka na fanów muzyki w Spotify? Spotify - Å

Spotify - co kochają użytkownicy?

Serwis Spotify stworzył interaktywną mapę ukazującą, w którym momencie mieszkańcy poszczególnych państw zaczynają wczuwać się atmosferę nadchodzących Świąt. Wynika z niej m.in., że magicznym dniem, kiedy Polacy zaczęli słuchać świątecznych hitów był 19 listopada. Ponadto, 16 grudnia aż 11% muzyki odtwarzanej w Polsce na Spotify to była właśnie muzyka świąteczna! Co plasuje Polskę na 20 miejscu jeśli chodzi o ilość świątecznej muzyki słuchanej przez użytkowników Spotify. Więcej informacji i grafik znajdziecie na oficjalnej stronie serwisu.

Spotify - 10 najpopularniejszych piosenek świątecznych

Mariah Carey - All I Want for Christmas Is You
Wham! - Last Christmas
Michael Bublé - It's Beginning To Look A Lot Like Christmas
Justin Bieber - Mistletoe
Ariana Grande - Santa Tell Me
Andy Williams - It's the Most Wonderful Time of the Year
Band Aid - Do They Know It's Christmas? (1984 Version)
The Pogues - Fairytale of New York (feat. Kirsty MacColl)
Bing Crosby - White Christmas
Frank Sinatra - Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!

Źródło: materiały prasowe

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze