Upały wracają do Polski. 35 stopni na termometrze to pewniak!

2021-07-12 16:39 MK
Upały
Autor: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

To jeszcze nie koniec lata! Wszystko wskazuje na to, że najcieplejsze dni dopiero przed nami. Synoptycy informują, że fala silnych upałów ponownie uderzy w Polskę, a wskaźniki na termometrach pokażą znowu około 35 stopni Celsjusza. Kiedy można spodziewać się najwyższych temperatur?

Upały w Polsce znów zaatakują! Synoptycy nie mają wątpliwości, że lato jeszcze się nie skończyło. Po kolejnym krótkotrwałym ochłodzeniu termometry w niemalże całym kraju pokazały bardzo wysokie, sięgające ponad 30 stopni Celsjusza temperatury. Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, że to dopiero początek silnych upałów, którym mogą towarzyszyć równie silne burze. Według opublikowanych przez nich prognoz pogody mieszkańcy poszczególnych regionów mogą spodziewać się upałów sięgających nawet 35 stopni. Z tego powodu monitorujący wszelkie zmiany w pogodzie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował alerty w aż trzynastu województwach. Jako że stan pogody zmienia się właściwie z minuty na minutę, warto być na bieżąco. Gdzie obecnie jest najcieplej? Mieszkańcy których województw są najbardziej narażeni na upały?

Upały w Polsce

Jak informuje serwis FaniPogody.pl, do Polski zawitała trzecia fala upałów. Eksperci nie mają wątpliwości, że będzie ona najdłuższą z dotychczasowych. Z dnia na dzień ma być coraz cieplej. W środę można spodziewać się nawet 37 stopni Celsjusza, co jest już bardzo silnym upałem! Synoptycy alarmują, że tak wysokim temperaturom będą też towarzyszyć burze. Do kiedy mają trwać upały? Najnowsze prognozy mówią, że aż do końca lipca.

Pogodowy armagedon w Krakowie
Najnowsze