Upały w Polsce w czerwcu 2022 potwierdzone. Na taką bombę ciepła czekaliśmy!

i

Autor: Marek BAZAK/East News Upały w Polsce w czerwcu 2022 potwierdzone. Na taką bombę ciepła czekaliśmy!

Upały w Polsce czerwiec 2022 potwierdzone. Na taką bombę ciepła czekaliśmy!

2022-06-13 9:33

Upały w Polsce czerwiec 2022 ucieszą wszystkich, którzy mają dość deszczowej aury i marzą o wypoczynku na słońcu. Długoterminowa prognoza pogody wyraźnie pokazuje, że przed nami upalne dni z temperaturami sięgającymi 30 stopni Celsjusza. Jaka pogoda w czerwcu 2022? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Upały w Polsce czerwiec 2022 - kiedy?
  2. Upały w Polsce czerwiec 2022 - gdzie najcieplej?

Upały w Polsce czerwiec 2022 - kiedy i gdzie? Zastanawiacie się, jaki będzie czerwiec 2022? Długoterminowa prognoza pogody jaką właśnie poznaliśmy nie pozostawia wątpliwości właśnie na to, że przed nami gorące dni. Każdy z nas nie chce już deszczu, szarości, tylko marzy o tym, by położyć się na słońcu i wypocząć grzejąc swoje ciało. Będzie taka okazja, ale w poszczególne dni tego miesiąca. Początkowo meteorolodzy zapowiadali, że w pierwszym pełnym tygodniu nastąpi pogorszenie pogody, jednak najnowsze prognozy na to nie wskazują. Wręcz przeciwnie na niebie mało chmur i temperatura sięgająca nawet 28 stopni Celsjusza w stolicy Dolnego Śląska. W pozostałych miastach od 24 do 26 stopni. Chłodniej zrobi się w drugim pełnym czerwcowym tygodniu. Temperatura spadnie do 23 stopni Celsjusza w cieniu, ale w większości miast będzie słonecznie. Jak będzie w czerwcu 2022?

Alicja Szemplińska w GORĄCEJ sesji zawstydza internautów. ODWAŻNE zdjęcia robią furorę

LUKSUS EKIPY FRIZA, NAJEDZ SIĘ ZA 15 ZŁOTYCH, CZARNA SKRZYNKA W SAMOCHODZIE, KRZYSZTOF TRAPCZYK | ESKA XD #050

Upały w Polsce czerwiec 2022 - kiedy?

Upały w Polsce 2022 zostały potwierdzone przez specjalistów od pogody. Po wietrznym i deszczowym maju czas na ostry atak ciepła, który pozytywnie wpłynie na samopoczucie. Fala gorąca napłynie do naszego kraju prosto z Hiszpanii, gdzie aktualnie żar leje się z nieba. W Madrycie, w ostatnich dniach było od 30 do 33 stopni Celsjusza. W kolejnych tygodniach czerwca 2022 będzie jeszcze cieplej, z temperaturą sięgającą nawet 37 stopni Celsjusza. W Polsce najwięcej będzie 28 stopni Celsjusza w cieniu, a temperaturę taką zobaczą mieszkańcy zachodniej części Polski. Nieco mniej, bo 26 stopni Celsjusza będzie w centralnej i północnej części naszego kraju. Chłodniej oczywiście w rejonach górskich, gdzie maksymalnie eksperci przewidują 23 stopnie. Najcieplej będzie między 5 a 11 czerwca, a także między 19 a 27 czerwca 2022. Wtedy przygotujcie się na mocne upały.

Upały w Polsce czerwiec 2022 - gdzie najcieplej?

Upały w Polsce w czerwcu 2022 to pewniak, dlatego już teraz możecie planować wypoczynek. Szczególnie po 5 czerwca lub po 19 dniu tego miesiąca. Najcieplej będzie we Wrocławiu, ale w pozostałych miastach również słonecznie. Pogoda dopisywać też będzie nad morzem i to jest dużo lepszy kierunek w tym miesiącu niż góry.

HITY LATA 2022: Felix Jaehn i Zoe Wees razem! Piosenka Do It Better na festiwalowy sezon

Sonda
Jakie masz plany na lato 2022?

Jakie będą konsekwencje długich upałów? Posłuchaj!

Listen to "Susza w Polsce! Jeżeli nie spadnie deszcz, czekają nas kolejne podwyżki cen żywności." on Spreaker.