Upały w Polsce czerwiec 2022 potwierdzone. Na taką bombę ciepła czekaliśmy!

2022-06-13 9:33
Upały w Polsce w czerwcu 2022 potwierdzone. Na taką bombę ciepła czekaliśmy!
Autor: Marek BAZAK/East News Upały w Polsce w czerwcu 2022 potwierdzone. Na taką bombę ciepła czekaliśmy!

Upały w Polsce czerwiec 2022 ucieszą wszystkich, którzy mają dość deszczowej aury i marzą o wypoczynku na słońcu. Długoterminowa prognoza pogody wyraźnie pokazuje, że przed nami upalne dni z temperaturami sięgającymi 30 stopni Celsjusza. Jaka pogoda w czerwcu 2022? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Upały w Polsce czerwiec 2022 - kiedy?
  2. Upały w Polsce czerwiec 2022 - gdzie najcieplej?

Upały w Polsce czerwiec 2022 - kiedy i gdzie? Zastanawiacie się, jaki będzie czerwiec 2022? Długoterminowa prognoza pogody jaką właśnie poznaliśmy nie pozostawia wątpliwości właśnie na to, że przed nami gorące dni. Każdy z nas nie chce już deszczu, szarości, tylko marzy o tym, by położyć się na słońcu i wypocząć grzejąc swoje ciało. Będzie taka okazja, ale w poszczególne dni tego miesiąca. Początkowo meteorolodzy zapowiadali, że w pierwszym pełnym tygodniu nastąpi pogorszenie pogody, jednak najnowsze prognozy na to nie wskazują. Wręcz przeciwnie na niebie mało chmur i temperatura sięgająca nawet 28 stopni Celsjusza w stolicy Dolnego Śląska. W pozostałych miastach od 24 do 26 stopni. Chłodniej zrobi się w drugim pełnym czerwcowym tygodniu. Temperatura spadnie do 23 stopni Celsjusza w cieniu, ale w większości miast będzie słonecznie. Jak będzie w czerwcu 2022?

Alicja Szemplińska w GORĄCEJ sesji zawstydza internautów. ODWAŻNE zdjęcia robią furorę

LUKSUS EKIPY FRIZA, NAJEDZ SIĘ ZA 15 ZŁOTYCH, CZARNA SKRZYNKA W SAMOCHODZIE, KRZYSZTOF TRAPCZYK | ESKA XD #050

Upały w Polsce czerwiec 2022 - kiedy?

Upały w Polsce 2022 zostały potwierdzone przez specjalistów od pogody. Po wietrznym i deszczowym maju czas na ostry atak ciepła, który pozytywnie wpłynie na samopoczucie. Fala gorąca napłynie do naszego kraju prosto z Hiszpanii, gdzie aktualnie żar leje się z nieba. W Madrycie, w ostatnich dniach było od 30 do 33 stopni Celsjusza. W kolejnych tygodniach czerwca 2022 będzie jeszcze cieplej, z temperaturą sięgającą nawet 37 stopni Celsjusza. W Polsce najwięcej będzie 28 stopni Celsjusza w cieniu, a temperaturę taką zobaczą mieszkańcy zachodniej części Polski. Nieco mniej, bo 26 stopni Celsjusza będzie w centralnej i północnej części naszego kraju. Chłodniej oczywiście w rejonach górskich, gdzie maksymalnie eksperci przewidują 23 stopnie. Najcieplej będzie między 5 a 11 czerwca, a także między 19 a 27 czerwca 2022. Wtedy przygotujcie się na mocne upały.

Upały w Polsce czerwiec 2022 - gdzie najcieplej?

Upały w Polsce w czerwcu 2022 to pewniak, dlatego już teraz możecie planować wypoczynek. Szczególnie po 5 czerwca lub po 19 dniu tego miesiąca. Najcieplej będzie we Wrocławiu, ale w pozostałych miastach również słonecznie. Pogoda dopisywać też będzie nad morzem i to jest dużo lepszy kierunek w tym miesiącu niż góry.

HITY LATA 2022: Felix Jaehn i Zoe Wees razem! Piosenka Do It Better na festiwalowy sezon

Sonda
Jakie masz plany na lato 2022?

Jakie będą konsekwencje długich upałów? Posłuchaj!

Listen to "Susza w Polsce! Jeżeli nie spadnie deszcz, czekają nas kolejne podwyżki cen żywności." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze