Upały w Polsce 2019 - rekordowa temperatura jeszcze w czerwcu? Kiedy najcieplejszy dzień w roku?

2019-06-07 11:01 A.D.
Pogoda
Autor: East News / Piotr Molecki

Temperatury w Polsce przekroczyły już dawno normę, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Upalne powietrze nadciągnęło nad Polskę i nie opuści nas jeszcze przez wiele dni. Termometry pokazują coraz wyższą temperaturę. Czy w 2019 roku padnie rekord gorąca? Ile wynosi i gdzie zanotowano najwyższą temperaturę w Polsce? Dowiedzcie się na ESKA.pl

Upały dają się już we znaki wszystkim. Szczególnie źle czuć mogą się dzieci, osoby starsze i zwierzęta. Nie zapominajcie zostawiać w waszych ogródkach wody dla ptaków czy wędrujących jeży. Wszyscy zastanawiają się też, czy w najbliższych dniach odnotujemy nowy rekord temperatury. Poprzedni padł w Prószkowie opolskim 29 lipca 1921. Odnotowano wtedy aż 40,2 stopni Celsjusza. Czy w czerwcu 2019 będzie jeszcze cieplej? Gdzie może paść rekord?

Zobacz też: Wianki Warszawa 2019 - kiedy się odbędą? Kto wystąpi? PROGRAM

Rekord temperatury w Polsce - czy zostanie pobity?

Nowy rekord gorąca jeszcze nie padł, jednak wszystko jest możliwe. Już teraz termometry wskazują 31 stopni w Szczecinie i Zielonej Górze. Prawdziwego 'piekła' spodziewać możemy się 13 czerwca. Sytuacja nie wygląda lepiej w innych obszarach świata. W Indiach temperatura podskoczyła już do 50 stopni. 

Rekord temperatury w Polsce - jak sprawdzić ile będzie stopni? 

Temperaturę śledzić możecie na bieżąco między innymi na windy.com. Wychodząc z domu nie zapominajcie zabrać ze sobą butelki wody i nakrycia głowy. W razie udaru wezwijcie pogotowie. 

Najnowsze