Udział w koncercie tylko dla osób zaszczepionych na koronawirusa? Zaskakujące rozwiązanie

Fani na koncercie
Autor: PAWEL SKRABA/REPORTER

Pandemia koronawirusa znacznie zmieniła życie nas wszystkich i wpłynęła na funkcjonowanie zdecydowanej większości sektorów w gospodarce. Jedną z branż, które najmocniej odczuły skutki zaistniałej sytuacji jest branża koncertowa. Czy udział w koncertach będzie możliwy tylko dla osób zaszczepionych na koronawirusa? Tematowi przyglądamy się na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Szczepienie na koronawirusa warunkiem uczestnictwa w koncercie?
  2. Kiedy wrócą koncerty?

Udział w koncercie tylko dla osób zaszczepionych na koronawirusa? Nie jest to wykluczone. Gdy na świecie liczba zakażonych koronawirusem zaczęła dynamicznie wzrastać, rządy poszczególnych krajów podjęły decyzję o wprowadzeniu licznych obostrzeń, mających na celu jej zahamowanie. Jedną z branż, które najszybciej i najmocniej odczuły skutki pandemii jest właśnie branża koncertowa. Wielu artystów zostało zmuszonych do odwołania swoich tras koncertowych. Zaplanowane na ten rok tournee odwołali między innymi Harry Styles, Taylor Swift czy też Celine Dion. Przełożone na kolejny rok zostały również największe festiwale muzyczne, takie jak Coachella, Open'er Festival czy też Orange Warsaw Festival. Prawdopodobnym wydaje się scenariusz, że w koncertach będą mogły brać tylko osoby zaszczepione.

Wynalezienie szczepionki na COVID-19 to zdecydowanie najgorętszy temat ostatnich tygodni. Prezes australijskiej linii lotniczej Qantas, Alan Joyce, zapowiedział w wywiadzie, iż będzie chciał zmienić regulamin lotów międzynarodowych w taki sposób, by na pokład samolotu mogły wchodzić tylko osoby z ważnym szczepieniem. Co więcej, podobny ruch rozważają prezesi innych linii. Czy podobnie będzie z koncertami?

Obecnie zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób stworzyć elektroniczną wersję książeczki szczepień, która da nam możliwość zweryfikowania, czy szczepionka jest legalna w kraju, do którego podróżuje pasażer. Dzięki odpowiedniej logistyce i technologii stanie się to możliwe. Linie lotnicze i rządzący są w trakcie prac nad tym projektem - powiedział.

Koncerty przełożone na 2021 rok

Szczepienie na koronawirusa warunkiem uczestnictwa w koncercie?

W dzisiejszych czasach wielu fanów decyduje się na wzięcie udziału w koncercie swojego ulubionego artysty w innym kraju. Zakładając, że wszystkie albo zdecydowana większość linii lotniczych będzie wymagać szczepienia, wysoce prawdopodobny wydaje się scenariusz, że na taki sam wymóg mogą zdecydować się organizatorzy imprez masowych, takich jak koncerty, by zapewnić uczestnikom poczucie jak największego bezpieczeństwa. Nic nie zostało jednak oficjalnie ogłoszone.

Kiedy wrócą koncerty?

Na ten moment nie wiadomo, kiedy powrócą koncerty w doskonale znanej nam formie. Na początku pandemii prognozowano, że udział w imprezach masowych będzie możliwy dopiero jesienią 2021 roku. Organizator Open’er Festival 2021 zapowiedział, że ten na pewno się odbędzie. W jakiej formie? Przekonamy się już latem.

Najnowsze