Uczniowie nie wrócą do szkół? Znamy decyzję Ministerstwa Edukacji Narodowej!

2020-06-01 13:09 MK
Sala lekcyjna
Autor: Piotr Molecki/East News

Uczniowie w całej Polsce zastanawiają się, czy ich powrót do szkół przed końcem roku szkolnego jest jeszcze możliwy. Podczas konferencji z udziałem Dariusza Piontkowskiego, dowiedzieliśmy się, jaka jest decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej. Czy nauka w formie zdalnej będzie kontynuowana do 26 czerwca 2020 roku? Sprawdź najważniejsze informacje na ESKA.pl.

Kiedy powrót do szkoły i czy w ogóle będzie możliwy w tym roku szkolnym? To pytanie zadają sobie nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice i nauczyciele. W związku z pandemią koronawirusa, która znacznie wpłynęła na naszą codzienność, wszystkie placówki dydaktyczne zostały zamknięte do odwołania. Miało to związek z zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim uczęszczającym do szkół i pracujących w nich. Aby nie pozwolić uczniom na zaległości w przyswajaniu materiału, Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję o kontynuowaniu zajęć dydaktycznych w formie zdalnej. Od środy 25 marca 2020, zarówno uczniowie szkół podstawowych, szkół średnich, jak i studenci biorą udział w zajęciach online.

Wskutek ciągle zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, kolejne terminy powrotu do szkół były ciągle przesuwane. Początkowo uczniowie mieli wrócić na zajęcia w trybie stacjonarnym tuż po świętach wielkanocnych. Później mówiono o otwarciu szkół dla wszystkich po 25 maja, natomiast ostatnia aktualizacja zapowiadała otwarcie bram placówek dydaktycznych po 7 czerwca. Uczniowie w mediach społecznościowych zwracali jednak uwagę na fakt, że 8 czerwca rozpoczynają się matury, następnie obchodzone jest Boże Ciało, a 21 czerwca startuje sesja egzaminacyjna ósmoklasistów. Minister edukacji narodowej wziął te postulaty pod uwagę.

Przygotowania do matury 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Powrót do szkół - kiedy koniec nauki zdalnej?

Podczas konferencji prasowej z dnia 1 czerwca 2020 roku, Dariusz Piontkowski zapowiedział, że szkoły pozostają zamknięte do 26 czerwca, czyli do końca roku szkolnego 2019/2020. Oznacza to, że uczniowie będą wciąż kontynuować naukę w formie zdalnej. Minister edukacji narodowej zaznaczył też, że ma nadzieję, iż od września uczniowie normalnie powrócą do swoich placówek.

- W tych kilku dniach uczniowie nie będą realizowali kształcenia na odległość. Do tego jest jeszcze Boże Ciało, co powoduje że według nas nie było już potrzeby przywracania tych tradycyjnych zajęć w szkołach. Przypomnę, że jest możliwość odbywania konsultacji, one będą mogły się odbywać do końca zajęć dydaktycznych, ale już fizycznie w dużych grupach całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe już od września tego roku - powiedział.

Najnowsze