Uczestniczka Eurowizji 2018 tłumaczy się z zarzutu splagiatowania Margaret!

2018-05-18 15:34
Uczestniczka Eurowizji 2018 tłumaczy się z zarzutu splagiatowania Margaret!
Autor: fot. Photo by REX/Shutterstock / EAST NEWS Uczestniczka Eurowizji 2018 tłumaczy się z zarzutu splagiatowania Margaret!

Uczestniczka Eurowizji 2018 według wielu osób splagiatowała hit Cool Me Down, Margaret. Jak się tłumaczy z tego zarzutu? Sprawdźcie na ESKA.pl

Piosenka Margaret według internautów została splagiatowana przez jedną z uczestniczek Eurowizji 2018. W marcu tego roku odkryto, że singiel zatytułowany Party Shore reprezentantki San Marino, brzmi prawie tak samo, jak megahit Cool Me Down, gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Fani wówczas jednogłośnie uznali, że Małgorzata Jamroży powinna walczyć o dobro swoich praw autorskich. Wokalistka uznała inaczej.

Plagiat piosenki Margaret - tłumaczenie uczestniczki Eurowizji

Margaret odpowiedziała na plagiat, a fani byli zaskoczeni jej reakcją. Przypomnijmy, że w wywiadzie dla wiwibloggs, powiedziała: - Rozmawiałam o tym z wszystkimi autorami piosenki. Byliśmy jednakowo zgodni, że to nam niezwykle schlebia - ucieszyła się artystka. Dziękujemy. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że ktoś mógł tak bardzo się zainspirować naszą muzyką. To świetne, dziękuję - zakończyła.

Margaret splagiatowana przez uczestniczkę Eurowizji 2018 z San Marino?! PORÓWNAJ

Autor: brak danych

  Margaret - plagiat jej piosenki to temat, którym w ostatnim czasie żyją eurowizyjni fani. Czy faktycznie jest się czego przyczepić? Według wielu osób utwór Party Shore reprezentantki San Marino na Eurowizji 2018 brzmi identycznie, jak wielki hit Cool Me Down

Na kanale Dobry wieczór Europo!, który prowadzi Maciej Mazański, pojawił się krótki filmik z konferencji prasowej w Lizbonie. Jeden z polskich dziennikarzy zapytał Jenifer Brening o podobieństwo związane z utworem Margaret. Artystka odpowiedziała: - Dotarła do mnie wiadomość, że piosenki brzmią podobnie, prawie identycznie. Mogą brzmieć tak samo. Sama byłam w szoku. Nie jestem tego sobie w żaden sposób wytłumaczyć, jak to się mogło stać. Bardzo podobała mi się reakcja Margaret i nie mogę się doczekać, żeby umówić się z nią na kawę i śmiać z całej sytuacji - zaskoczyła wszystkich. Zaproszenie na kawę, to nietypowe wyjście z tej sytuacji, prawda? ;)

 

Trzeba zaznaczyć, że Jenifer Brening nie występowała z utworem Party Shore na Eurowizji 2018 - to wyłącznie singiel niemieckiej wokalistki, który wypuściła w 2016 roku, kilka miesięcy po Margaret. W Konkursie Piosenki Eurowizji, Jenifer Brening wystąpiła w duecie z Jessiką, śpiewając utwór pt. Who We Are.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze