Turkowizja 2020 powraca! Czy Polska weźmie udział w konkursie?

2020-10-19 9:56
Turkowizja
Autor: Screen z YT: Жанар Дугалова - Ізін Көрем Turkvision 2014 Full HD / Fauna Qazaqstan

Turkowizja powraca po pięciu latach! To radosna nowina, w szczególności dla fanów azjatyckich brzmień, którzy już od dłuższego czasu nie mieli szansy usłyszeć i poczuć emocji związanych z Konkursem Piosenki Turkowizji! Kiedy odbędzie się wydarzenie i w jakiej formule? Czy Polska weźmie udział w tym konkursie? Więcej szczegółów ujawniamy na ESKA.pl

Spis treści

  1. Turkowizja 2020 - zasady konkursu
  2. Turkowizja 2020 - czy Polska weźmie udział?

Zbliżający się koniec 2020 roku to szczęśliwy czas szczególnie dla fanów azjatyckich brzmień, ponieważ z oficjalnych informacji wynika, że popularna Turkowizja powraca po pięciu latach przerwy! Turcja jest krajem, który zrezygnował z udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji. Z tego też względu Międzynarodowa Organizacja Kultury tureckiej Türksoy, a także telewizja TMB postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i skoro nie występuje na popularnej Eurowizji, zorganizują format na niej wzorowany. Turkowizja pierwszy raz została zorganizowana w 2013 roku dla państw i regionów zamieszkiwanych przez osoby pochodzenia tureckiego. Wydarzenie składało się z trzech edycji, po czym format był stale odwoływany. W tym roku konkurs powraca, a co ciekawe odbędzie się już w grudniu 2020. Czy Polska weźmie udział w Turkowizji 2020? Informacje na ten temat znajdziecie poniżej.

Turkowizja 2020 - gdzie odbędzie się konkurs?

Turkowizja 2020 odbędzie się na bardzo podobnych zasadach, jak Eurowizja Junior 2020, ponieważ konkurs odbędzie się w formie zdalnej.

Eurowizja Junior - QUIZ

Pytanie 1 z 11
W którym roku wystartowała Eurowizja Junior?

Turkowizja 2020 - zasady konkursu

Zgłoszenia na Turkowizje 2020 już trwają. W konkursie wystartować mogą co najmniej 18-letni artyści pochodzenia tureckiego. Reprezentowane przez nich piosenki muszą być zaśpiewane w tureckim języku lub w języku rodzinnym. Uczestnicy swoje nagrane występy muszą wysłać do 15 listopada 2020.

Turkowizja 2020 - czy Polska weźmie udział?

Czy Polska pojedzie na Turkowizję 2020? Na ten moment nie mamy żadnych informacji. Swój start zadeklarowały na razie Niemcy oraz Nogajscy Tatarzy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze