Turkowizja

i

Autor: Screen z YT: Жанар Дугалова - Ізін Көрем Turkvision 2014 Full HD / Fauna Qazaqstan

Turkowizja 2020 powraca! Czy Polska weźmie udział w konkursie?

2020-10-19 9:56

Turkowizja powraca po pięciu latach! To radosna nowina, w szczególności dla fanów azjatyckich brzmień, którzy już od dłuższego czasu nie mieli szansy usłyszeć i poczuć emocji związanych z Konkursem Piosenki Turkowizji! Kiedy odbędzie się wydarzenie i w jakiej formule? Czy Polska weźmie udział w tym konkursie? Więcej szczegółów ujawniamy na ESKA.pl

Spis treści

  1. Turkowizja 2020 - zasady konkursu
  2. Turkowizja 2020 - czy Polska weźmie udział?

Zbliżający się koniec 2020 roku to szczęśliwy czas szczególnie dla fanów azjatyckich brzmień, ponieważ z oficjalnych informacji wynika, że popularna Turkowizja powraca po pięciu latach przerwy! Turcja jest krajem, który zrezygnował z udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji. Z tego też względu Międzynarodowa Organizacja Kultury tureckiej Türksoy, a także telewizja TMB postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i skoro nie występuje na popularnej Eurowizji, zorganizują format na niej wzorowany. Turkowizja pierwszy raz została zorganizowana w 2013 roku dla państw i regionów zamieszkiwanych przez osoby pochodzenia tureckiego. Wydarzenie składało się z trzech edycji, po czym format był stale odwoływany. W tym roku konkurs powraca, a co ciekawe odbędzie się już w grudniu 2020. Czy Polska weźmie udział w Turkowizji 2020? Informacje na ten temat znajdziecie poniżej.

Turkowizja 2020 - gdzie odbędzie się konkurs?

Turkowizja 2020 odbędzie się na bardzo podobnych zasadach, jak Eurowizja Junior 2020, ponieważ konkurs odbędzie się w formie zdalnej.

Eurowizja Junior - QUIZ

Pytanie 1 z 11
W którym roku wystartowała Eurowizja Junior?

Turkowizja 2020 - zasady konkursu

Zgłoszenia na Turkowizje 2020 już trwają. W konkursie wystartować mogą co najmniej 18-letni artyści pochodzenia tureckiego. Reprezentowane przez nich piosenki muszą być zaśpiewane w tureckim języku lub w języku rodzinnym. Uczestnicy swoje nagrane występy muszą wysłać do 15 listopada 2020.

Turkowizja 2020 - czy Polska weźmie udział?

Czy Polska pojedzie na Turkowizję 2020? Na ten moment nie mamy żadnych informacji. Swój start zadeklarowały na razie Niemcy oraz Nogajscy Tatarzy.