Truskawkowy Księżyc: CZERWIEC 2020 - kiedy, godzina, jak oglądać i gdzie najlepiej widoczny?

2020-06-05 20:39 RW
Truskawkowy Księżyc: CZERWIEC 2020 - kiedy, godzina, jak oglądać i gdzie najlepiej widoczny?
Autor: Wojciech Strozyk/REPORTER / EAST NEWS Truskawkowy Księżyc: CZERWIEC 2020 - kiedy, godzina, jak oglądać i gdzie najlepiej widoczny?

Pełnia Księżyca w czerwcu 2020, nazywana jako truskawkowy księżyc, wypełni całe niebo nad całą Polską! Kiedy i o której godzinie oglądać wyjątkowe zjawisko? Gdzie, czyli w jakim miejscu będzie najlepiej widoczny? Wszystko, co powinniście wiedzieć o truskawkowym księżycu znajdziecie na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Truskawkowy Księżyc 2020 - data
  2. Truskawkowy Księżyc 2020 - godzina
  3. Truskawkowy Księżyc 2020 - nazwa
  4. Truskawkowy Księżyc 2020 - gdzie?

Truskawkowy Księżyc: CZERWIEC 2020 - kiedy? Zastanawiacie się o której godzinie truskawkowy księżyc 2020 i jak oglądać? Mamy odpowiedzi na wszystkie pytania związane ze zjawiskiem nazywanym truskawkowy księżyc 2020. Gdzie będzie najlepiej widoczny? Ta kwestia również nie ma przed nami tajemnic. Już o wczesnych godzinach wieczornych nie spuszczajcie oczu z nieba, by nie przegapić tego wyjątkowego momentu. Warto pamiętać, że truskawkowy księżyc znany jest też jako miodowy księżyc. Skąd ta druga nazwa? Wzięła się z tradycji nazywania pierwszego miesiąca małżeństwa miesiącem miodowym. Jak wyliczyli naukowcy z NASA, sięga co najmniej 1500 lat. Może mieć też związek ze zwyczajem brania ślubów w czerwcu i ostatecznie jest to symbol słodkości. Truskawkowy księżyc w czerwcu 2020 da o sobie znać, a wszystko dlatego, że Słońce i Księżyc będą znajdować się po przeciwnych stronach naszej planety. Spowoduje to tzw. częściowe zaćmienie penumbralne, czyli półcieniowe. Cień Ziemi przyćmi księżyc. 

Truskawkowy Księżyc 2020 - data

Kiedy jest truskawkowy księżyc 2020? Pełnia Księżyca rozświetli niebo na czerwono wieczorem od 5 do 7 czerwca. Wtedy też odległość Księżyca od Ziemi będzie wynosiła około 369 687 km.

Truskawkowy Księżyc 2020 - godzina

O której godzinie oglądać Truskawkowy Księżyc 2020? Godzina tego wyjątkowego zjawiska, gdy będzie w maksymalnej pełni to 21:12. Dotyczy to wyłącznie strefy czasowej środkowoeuropejskiej letniej. Będzie on widoczny do godziny 5:17 rano. 

Truskawkowy Księżyc 2020 - nazwa

Truskawkowy Księżyc, to nazwa, która wywodzi się z północno-wschodniej Ameryki Północnej. NASA wyjaśniła, że używali jej rdzenni Indianie Algonkinowie (Algonquin), podczas krótkiego okresu zbioru truskawek.

Pełnia Truskawkowego Księżyca

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Truskawkowy Księżyc 2020 - gdzie?

Gdzie Truskawkowy Księżyc 2020 będzie najlepiej widoczny? Oczywiście wrażenie zrobi we wszystkich miastach Polski, jeśli jednak chcecie poczuć wyjątkowy klimat i rozkoszować się najpiękniejszym widokiem, to polecamy wybranie się na pole lub łąkę. Pójdźcie z lornetką w miejsce, gdzie na ma zabudowań. 

Najnowsze