Pełnia księżyca czerwiec 2020 - kiedy możemy podziwiać niezwykłe zjawisko na niebie?

2020-06-05 12:27 EK
Pełnia księżyca czerwiec 2020 - kiedy możemy podziwiać niezwykłe zjawisko na niebie?
Autor: pixabay.com Pełnia księżyca

Kolejna pełnia księżyca przed nami, dlatego z takiej informacji ucieszy się niejeden fan zjawisk na niebie. Kiedy i gdzie najlepiej oglądać pełnię truskawkowego księżyca w czerwcu? Wszystkie najistotniejsze szczegóły, poznacie w poniższym artykule na ESKA.pl.

Pełnia księżyca czerwiec 2020 - kiedy możemy podziwiać niezwykłe zjawisko na niebie? Takich informacji szuka niejeden internauta w sieci. Czerwcowa pełnia księżyca, nazywana jest również pełnią truskawkowego lub różanego księżyca, chociaż możemy spotkać się także z określeniem gorącej pełni. Co ciekawe, tę pierwszą nazwę wymyślili mieszkańcy Ameryki Północnej. Pochodzi ona od soczystych owoców, których termin zbioru wypada właśnie w czerwcu. Pełnia to jedna z faz, w której księżyc znajduje się po przeciwnej stronie niż słońce, a jego tarcza przypomina wówczas koło. Pełnia księżyca widoczna jest na niebie przynajmniej raz w miesiącu. Niektóre osoby nie cieszą się z tego faktu, ponieważ razem z pojawieniem się jej na niebie, mają problemy ze snem.

Czerwcowy Księżyc już za kilka dni będzie wyglądał na niebie na większy, niż zwykle. W dodatku równie wyjątkowo oświetli nocne niebo, co z pewnością zauważy każdy, wyglądając przez okno swojego domu.

Truskawkowy Księżyc Czerwiec 2020 - kiedy oglądać?

Czerwcowa pełnia księżyca wiąże się także ze spełnianiem marzeń. Krąży legenda, że jeśli podczas jej trwania zje się truskawki, wtedy ten rytuał może przyspieszyć ich wejście w życie. Pełnia księżyca pojawi się na niebie 5 czerwca 2020 roku, o godzinie 21:12. Ponadto warto wspomnieć, że ostatnia kwarta będzie miała miejsce w sobotę 13 czerwca około godziny 08:24, natomiast faza Księżyca jaką jest nów, pojawi się w niedzielę 21 czerwca w godzinach porannych - około 08:42.

#Zostańwdomu i zrób spa swoim włosom!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze