Tour de Pologne 2022 - etapy, miasta, mapa. Gdzie jadą kolarze? [TERMINARZ]

2022-08-02 10:27
Tour de Pologne 2022 - etapy, miasta, mapa
Autor: AKPA

Tour de Pologne 2022 wystartuje już za kilka dni. Najlepsi kolarze ponownie sprawdzą swoje umiejętności i zmierzą się z wymagającymi trasami. Trasa tegorocznego wyścigu podzielona jest na siedem etapów, które przebiegają przez kilka województw. Kiedy dokładnie odbędzie się wyścig kolarski?

Tour de Pologne 2022 - etapy, miasta, mapa, czyli wszystko, co interesuje internautów. 79. Tour de Pologne został podzielony na siedem etapów, które rozpoczną się już 30 lipca 2022. Trasa Tour de Pologne będzie wyjątkowa, ponieważ przebiegnie niedaleko polsko-ukraińskiej granicy. Wyścig o Pokój, to hasło, które będzie przyświecać kolarzom podczas tegorocznych zmagań. Na starcie Tour de Pologne 2022 staną 23 zespoły, w tym pięć z tzw. dzikimi kartami. Kolarze zmierzą się ze sobą w kilkudziesięciu miastach. Do kiedy potrwa 79. Tour de Pologne? Przez jakie miasta przejadą sportowcy podczas wyścigu? Zebraliśmy dla was wszystkie najważniejsze informacje!

Tour de Pologne 2022 TRASA, 4 etap. MAPA Tour de Pologne dzisiaj 2.08.2022 [GODZINY]

Robert Lewandowski i FC Barcelona [DROGA NA SZCZYT] | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #53

Tour de Pologne 2022 - etapy

79. edycja wyścigu Tour de Pologne rozpocznie się 30 lipca, a zakończy 5 sierpnia. Największe kolarskie wydarzenie w naszym kraju zostało podzielone na siedem etapów. Najlepsi kolarze przemierzają Polskę, aby wreszcie dotrzeć do mety i zdobyć główną nagrodę. Będą mieli do pokonania ponad 1200 km! Gdzie start Tour de Pologne 2022? Jakie są etapy 79. Tour de Pologne?

  • Etap 1. Kielce - Lublin, 30 lipca

Start 79. Tour de Pologne zaplanowano w stolicy województwa świętokrzyskiego, czyli w Kielcach. Kolarze będą mieli do pokonania dokładnie 218 km. Trasa 1 etapu Tour de Pologne 2022 biegnie przez Annopol, Józefów nad Wisłą, Dobro, Kazimierz Dolny, Nałęczów i Wylągi. Finał 1 etapu Tour de Pologne 2022 zaplanowano w Lublinie.

  • Etap 2. Chełm - Zamość, 31 lipca

2 etap 79. Tour de Pologne rozpocznie się w Chełmie, w województwie lubelskim. Długość odcinka wynosi 205 km. Kolarze przejadą przez Hrubieszów, Tomaszów Lubelski i Szczebrzeszyn, gdzie do zdobycia będą premie lotne, oraz Michałowo-Kolonię i Sabaudię, w których do zdobycia będą premie górskie. Jednak to nie koniec! Zawodnicy wjadą na linię mety w Zamościu. Tam, po 9-kilometrowej rundzie przejadą przez metę 2 etapu Tour de Pologne.

  • Etap 3. Kraśnik - Przemyśl, 1 sierpnia

Ten dzień rozpocznie się w Kraśniku. Długość etapu wyniesie 237 km. Na trasie będą do zdobycia trzy premie lotne: w Janowie Lubelskim, Leżajsku i Jarosławiu. Zaplanowano trzy premie górskie: w miejscowości Sólca, Kalwarii Pacławskiej i Gruszowej. Meta 3 etapu Tour de Pologne będzie w Przemyślu.

Tour de Pologne wystartuje z Kielc

Sonda
Ogladasz Tour de Pologne w telewizji lub na żywo w swojej miejscowości?
  • Etap 4. Lesko - Sanok, 2 sierpnia

Start 4 etapu 79. Tour de Pologne będzie w Lesku nad Sanem. Długość etapu to 179 km. W trakcie przejazdu do zdobycia będą dwie premie lotne: w Ustrzykach Dolnych i gminie Fredropol. Jednak to nie wszystko. Kolarze będą mogli zdobyć też trzy premie górskie: w gminie Czarna, w miejscowości Jamna Góra przy hotelu Arłamów oraz w Leszczawie. Meta 4 etapu Tour de Pologne będzie w Sanoku.

  • Etap 5. Łańcut - Rzeszów, 3 sierpnia

5 etap 79. Tour de Pologne to 170 km. Tego dnia Łańcut będzie stanowił start wyścigu. W Dynowie będą do zdobycia dwie premie - lotna i górska. Przed wjazdem na 19 kilometrową rundę w Rzeszowie będzie do zdobycia jeszcze jedna premia górska. Meta 5 etapu Tour de Pologne 2022 będzie w Rzeszowie.

  • Etap 6 Szaflary - stacja narciarska Rusiński, 4 sierpnia

Z kolei 6 etap Tour de Pologne 2022 rozpocznie się w Szaflarach. Tym razem będzie to jazda na czas na odcinku o długości 15,4 km. Meta 6 etapu 79. Tour de Pologne będzie na stacji narciarskiej Ruciński w Bukowinie Tatrzańskiej.

  • Etap 7 Skawina - Kraków, 5 sierpnia

Ostatni etap 79. Tour de Pologne wystartuje pod siedzibą włoskiej firmy Valsir w Skawinie. Tym razem start i meta położone są niedaleko od siebie. Jednak, by dotrzeć do Krakowa klarze będą musieli pokonać dokładnie 177 km. Na ten dzień zaplanowano dwie premie górskie: w Bieńkówce oraz w gminie Budzów. Do zdobycia będą też dwie premie górskie: w miejscowości Lanckorona i w Myślenicach. Za zakończenie będą trzy 5-kilometrowe rundy w Krakowie. Meta 7 etapu Tour de Pologne 2022 zlokalizowana będzie na krakowskich Błoniach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze