Tour de Pologne 2015 - trasa 5. etapu i utrudnienia w ruchu w Nowym Sączu. Szykuje się Fever!

2015-08-06 11:59
Tour de Pologne Nowy Sącz 6 sierpnia 2015
Autor: print screen tourdepologne.pl Tour de Pologne Nowy Sącz 6 sierpnia 2015

Tour de Pologne 2015 - trasa 5. etapu wiąże się z utrudnieniami w ruchu w Nowym Sączu i Zakopanem. Jak wygląda mapa startu w Nowym Sączu oraz meta w Zakopanem? Poza sportowymi emocjami szykuje się prawdziwa Fever na drogach! 

Tour de Pologne 2015: Nowy Sącz to jedyne miasto, które będzie gościło kolarzy podczas dwóch etapów - czwartego i piątego. 5 sierpnia w mieście zostanie ustawiona meta wyścigu (to właśnie tam kończy się trasa 4. etapu TdP 2015). Natomiast 6 sierpnia z Nowego Sącza wystartuje 5. etap największego kolarskiego wydarzenia w Polsce. Będzie to jeden z najdłuższych odcinków TdP 2015 - liczący 223 kilometry. W czwartek zawodnicy oprócz górzystej trasy, będą musieli zmierzyć się z jeszcze jedną przeszkodą - upałem! 6 sierpnia w Polsce ma paść rekord ciepła tych wakacji. Miejmy nadzieję, że żar lejący się z nieba nie zaszkodzi kolarzom. Dokładny godzinowy rozkład przejazdu peletonu podczas 6 etapu umieszczamy na zdjęciu poniżej artykułu. 

Tour de Pologne: Nowy Sącz - utrudnienia ruchu podczas startu 6. etapu

Start honorowy tego etapu został zapowiedziany na godzinę 12:40. Start ostry będzie miał miejsce o godzinie 13:00. Na pocieszenie dodamy, że w czwartek utrudnienia w ruchu związane ze startem peletonu będą mniejsze niż środowe utrudnienia. Zakaz parkowania samochodów w ścisłym centrum miasta będzie obowiązywał od godziny 18:00 w środę do godziny 14:00 w czwartek. Rynek od ul. Matejki, Piotra Skargi i Kazimierza Wielkiego zamknięty zostanie dla ruchu około godziny 5 rano. Od godziny 12:00 nieprzejezdne będą także ulice: Dunajewskiego, Wąsowiczów, Kościuszki, Jagiellońska, Kunegundy oraz Węgierska do Starego Sącza. 

Wygraj zakład z Jankesem!

Polub fanpage Radia ESKA na Facebooku i zobacz Jankesa śpiewającego „Thank You Very Much” w sukni Margaret na gali ESKA Music Awards 2015 29 sierpnia w Szczecinie. 

Zobacz to video online, za darmo i legalnie >>

Tour de Pologne: Zakopane - utrudnienia w ruchu podczas 6. etapu

Meta etapu tradycyjnie będzie ustawiona przy Wielkiej Krokwi. Peleton zahaczy również o premie na Głodówce, w Zębie a także na Gubałówce. Ostatni kolarze na mecie powinni dotrzeć do godziny 18:40. 6 sierpnia pierwsze ulice będą zamykane już o godzinie 5:00. Na czas przejazdu Mini Tour de Pologne (do godziny 15:00) nieprzejezdne będą następujące ulice: Chałubińskiego, Zamoyskiego, Makuszyńskiego, Piłsudskiego, Br. Czecha. W godz. od 15:00 do 19:00 nastąpi całkowite zamknięcie ulic na czas przejazdu kolarzy. Dojazd do Zakopanego od strony Kościeliska będzie BARDZO UTRUDNIONY. Po przejeździe peletonu drogi będą otwierane na bieżąco.

Tour de Pologne 2015 to nie tylko sportowe emocje, ale również prawdziwa komunikacyjna gorączka. Na ukojenie nerwów dla wszystkich kierowców mamy utwór Adama Lamberta Fever:

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze