Tour de Pologne 2015: trasa 3. etapu. Katowice i Zawiercie - utrudnienia w ruchu. Czeka nas Highway To Hell

2015-08-04 11:26
Tour de Pologne trasa Katowice
Autor: print screen tourdepologne.pl Tour de Pologne 2015 - Katowice

Tour de Pologne 2015 trasa - Katowice to kolejne miasto, przez które przejedzie peleton. Niestety emocje sportowe wiążą się w tym przypadku  z utrudnieniami w ruchu, które potrwają od 2 sierpnia do 4 sierpnia. 3. etap Tour de Pologne od Zawiercia do Katowic może spowodować korki na Śląsku. Jak wygląda trasa TdP podczas 3 etapu? Sprawdź na mapie na ESKA.pl 

Tour de Pologne 2015 - trasa 3 etapu to przede wszystkim przejazd peletonu przez dwa największe miasta na Śląsku - Katowice i Zawiercie. To oznacza liczne utrunienia zarówno w samych miastach, jak i na trasie z Zawiercia do Katowic. Start wyścigu został zapowiedziany na godzinę 14:45. Ostani kolarze na metę w Katowicach powinni dojechać na godzinę 18:49. Niestety, utrunienia w ruchu wypadają akurat w godzinach szczytu. Przypomnijmy, że 3 etap wyścigu został zapowiedziany na 4 sierpnia 2015 roku. Dokładną godzinową rozpiskę oraz nazwy miejscowości na trasie, którą przejedzie peleton, umieściliśmy poniżej tego artykułu. 

Tour de Pologne: Katowice - utrunienia w ruchu

Na czas przejazdu kolarzy na ulicach znajdą się znaki B-36, oznaczające "zakaz zatrzymywania się". Towarzyszyć im będzie tabliczka T-24 czyli "tabliczka wskazująca, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela". Które ulice Katowic zostaną wyłączone z ruchu podczas Tour de Pologne? Od godziny 5:00 zostanie wstrzymany ruch na al. Korfantego, dwa pasy ruchu od Ronda Ziętka do Pętli Słonecznej włącznie z Pętlą Słoneczną. O godzinie 13.00 nastąpi całkowite zamknięcie ruchu na ulicach: Pętla Słoneczna, al. Korfantego linia mety, Rondo Ziętka, Moniuszki, Uniwersytecka, przejazd al. Roździeńskiego, Olimpijska, Góreckiego, Dobrowolskiego, przejazd al. Roździeńskiego do Dudy Gracza, Graniczna, Pułaskiego, Lotnisko, Francuska, Ceglana, Meteorologów, Gawronów, Kościuszki, Poniatowskiego, Mikołowska, Matejki, plac Wolności, Sokolska, Piotra Skargi, Korfantego. Co więcej 4 sierpnia nie będzie możliwości wjazdu do miasta z autostrady A4 na węzeł Mikołowski w kierunku Centrum. 

Zdjęcie Twojej siostry warte 6000 zł? Sprawdź, jak to możliwe!

Tour de Pologne 2015: wyjazd z Katowic w czasie wyścigu

Okazuje się, że wyjechanie z miasta będzie utrudnione. Na czas wstrzymania ruchu na terenie Katowic wyjazd z miasta będzie możliwy od ul. Francuskiej na al. Górnośląską (A4) w każdym kierunku. Wyjedziemy też od strony pl. Miarki i pl. Andrzeja wyjazd ulicą Kościuszki, Szeligiewicza, Wita Stwosza na al. Górnośląską (A4) w kierunku Krakowa, od strony ul. Bankowej i ul. Moniuszki wyjazd będzie możliwy ul. Szkolną, która na czas wyścigu będzie dwukierunkowa lub ulicą Bankową (otwarty dla ruchu deptak przy UŚ) do ul. Warszawskiej, następnie na Damrota, Francuską do wyjazdu na autostradę A4 w dwóch kierunkach.

Tour de Pologne 2015: Zawiercie i utrudnienia w ruchu

Ostry start 3. etapu TdP został zaplanowany na godzinę 14:45 w Zawierciu. Kolarze przejadą ulicami: Leśną, Sikorskiego, 3 Maja, Kościuszki, Leśną oraz Wojska Polskiego. Ulice będą wyłączane z ruchu już o godzinie 6:30. Utrunienia potrwają do około godziny 16. Kierowcy nie pojadą ulicami: Leśną, Sienkiewicza, Kasprowicza, Piastowską, Żwirski i Wigury oraz Piotra Ściegiennego. Opróż tego z ruchu będą wyłączone: skrzyżowanie Paderewskiego z ul. Sikorskiego, ul. 3 Maja, skrzyżowanie 3 Maja z ul. Wyszyńskiego, skrzyżowanie ul. 3. Maja z ul. Sądową (od 10:30 do 15:15), skrzyżowanie ul. 3 Maja z ul. Powstańców Śląskich (w godz. 13:00 do 15:15), ul. Kościuszki, rondo im. Wiesława Ochmana (godz. 13:00 - 15:15), ul. Piłsudsiego, ronod na Żabkach. 

Godzinowa rozpiska trasy 3 etapu Tour de Pologne 2015:

Utrudnienia w ruchu podczas 3. etapu Tour de Pologne 2015 to dla kierowców prawdziwa Highway To Hell:

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze