Tornado w Hiszpanii sieje spustoszenie! Czy dotrze do Polski?

2019-08-27 15:42 A.D.
Tornado
Autor: East News / Mike Olbinski / mediadrumworld.c

Czegoś tak przerażającego mieszkańcy Hiszpanii nie widzieli od dawna! Gigantyczna trąba powietrzna doprowadziła do ogromnych zniszczeń w Maladze. Rannych po spotkaniu z szalejącym żywiołem zostało co najmniej 25 osób. Trąby tworzą się również w innych częściach kontynentu. Czy Polska jest zagrożona? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Tornado to jedno z najbardziej niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych, jakie zdarzają się na świecie. 26 sierpnia w Maladze trąba powietrzna dokonała niebywałych zniszczeń. Rannych zostało ponad 25 osób, w które trafiły głównie fragmenty popękanego szkła. Uszkodzonych zostało kilka budynków i pojazdów. Przez szalejący żywioł najbardziej ucierpiały tereny przemysłowe w Guadalhorce. W Madrycie gwałtowna burza wywołała natomiast powódź błyskawiczną! Czy te zjawiska mogą teraz dotrzeć do Polski? Filmiki z sytuacji w Hiszpanii możecie zobaczyć poniżej. 

Zobacz też: Shawn Mendes i Camila Cabello - namiętny i intymny występ na VMA 2019

Tornado w Hiszpanii - czy dotrze do Polski? 

Tornado, które przeszło przez Hiszpanię nie dotrze do Polski. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy całkiem bezpieczni. We wtorek 27 sierpnia INGW wydało ostrzeżenia z powodu upałów. Na terenie całego kraju występować mogą gwałtowne burze i silne podmuchy wiatru. Trąby powietrzne również nie są wykluczone, a zjawisko często zdarzało się już w przeszłości. 

Najnowsze