Top Gun: Maverick - piosenki z filmu. Co to za utwory? [SETLISTA]

2022-05-27 14:23
Top Gun: Maverick - piosenki z filmu. Co to za utwory? [SETLISTA]
Autor: Universal Music Poland / materiał prasowy Top Gun: Maverick - piosenki z filmu. Co to za utwory? [SETLISTA]

Top Gun: Maverick: film już w kinach, a w sklepach i serwisach cyfrowych dostępna jest ścieżka dźwiękowa z dzieła, które zbiera rewelacyjne recenzje oraz reakcje widzów.

Top Gun z 1986 pokochano nie tylko za zapierające dech w piersi sceny powietrznych akrobacji czy pełnego zawadiackiego wdzięku Toma Cruise’a, ale również za ścieżkę dźwiękową. Kompozycje z tamtego soundtracku, jak również piosenki stworzone specjalnie na potrzeby filmu, biły wszelkie rekordy popularności. Top Gun: Maverick również może poszczycić się muzycznymi perełkami. Jedną z nich jest pierwszy singiel promujący cały soundtrack, czyli epickie Hold My Hand, Lady Gagi. Artystka wyprodukowała utwór wspólnie z BloodPop© i Benjaminem Rice’em. Magazyn Vanity Fair z miejsca ogłosił, że piosenka daje Lady Gadze czołowe miejsce w wyścigu po Oscara.

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049

Kolejną zapowiedzią albumu z muzyką z „op Gun: Maverick było przepełnione radością I Ain’t Worried, OneRepublic. Utwór wyprodukowali Ryan Tedder, Brent Kutzle, Simon Oscroft i Tyler Spry. OneRepublic wykona piosenkę w dniu premiery filmu i ścieżki dźwiękowej w programie The Tonight Show Starring Jimmy Fallon.

Połączenie klasyków z pierwszej części, nowych piosenek i utworów skomponowanych na ścieżkę dźwiękową sprawia, że Top Gun: Maverick odzwierciedla przeszłość, teraźniejszość i przyszłość jednocześnie. Wielbiciele filmu z 1986 będą zachwyceni ponowną obecnością Danger Zone Kenny’ego Logginsa czy nową wersją Great Balls of Fire - tym razem w wykonaniu Milesa Tellera, który w nowym filmie wciela się w rolę syna Goose’a. Na album trafiły nowe kompozycje Lorne’a Balfe’a, Harolda Faltermeyera i Lady Gagi oraz Hansa Zimmera. Pełna tracklista poniżej.

Producent Jerry Bruckheimer przyznaje: – Album kontynuuje muzyczne dziedzictwo rozpoczęte przez Top Gun w 1986 roku. Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, że Lady Gaga i OneRepublic użyczyli swoich kreatywnych sił, by nadać temu kultowemu, uwielbianemu soundtrackowi nowoczesnego wymiaru.

Hold My Hand przewija się przez cały film. To także powrót Lady Gagi do komponowania muzyki filmowej. W 2018 roku artystka odniosła olbrzymi sukces za sprawą piosenek do kinowego przeboju „Narodziny gwiazdy”. Soundtrack ten zapewnił gwieździe Oscara, cztery Grammy, nagrodę BAFTA, Złoty Glob i Critics’ Choice Award.

Nowości Muzyczne 2022 - NOWE HITY, PREMIERY, PŁYTY, ZAPOWIEDZI [POLSKIE I ZAGRANICZNE]

W Top Gun: Maverick Pete - Maverick Mitchell (Tome Cruise) po ponad 30 lat służby jako jeden z najlepszych pilotów w marynarce jest dokładnie tam, gdzie powinien być - przekracza kolejne granice jako nieustraszony pilot testowy i nie walczy o awanse, które mogłyby go uziemić. W pewnym momencie dostaje wezwanie, by powrócić do szkoły Top Gun. Jego zadaniem jest wyszkolenie najlepszych absolwentów do wykonania misji, która sprawia wrażenie niewykonalnej. Wśród kursantów znajduje się m.in. porucznik Bradley Bradshaw (Miles Teller), pseudonim Rooster, syn tragicznie zmarłego przyjaciela Mavericka, Nicka Goose’a Bradshawa. Maverick musi zmierzyć się z niepewną przyszłością i skonfrontować się z duchami przeszłości, a także głęboko skrywanymi strachami. Kulminacją jest misja, która wymaga najwyższych poświęceń.

Top Gun: Maverick - ścieżka dźwiękowa:

 • 1. Main Titles (You’ve Been Called Back to Top Gun)
 • 2. Danger Zone by Kenny Loggins
 • 3. Darkstar
 • 4. Great Balls of Fire (Live) by Miles Teller
 • 5. You’re Where You Belong / Give ‘Em Hell
 • 6. I Ain’t Worried by OneRepublic
 • 7. Dagger One is Hit / Time to Let Go
 • 8. Tally Two / What’s the Plan / F-14
 • 9. The Man, the Legend / Touchdown
 • 10. Penny Returns – Interlude
 • 11. Hold My Hand by Lady Gaga
 • 12. Top Gun Anthem
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze