Co dobrze mieć w letniej kosmetyczce? Zalecamy przed nadejściem upałów

i

Autor: Unsplash/Andrijana Bozic

Lato 2024

To trzeba mieć w letniej kosmetyczce! Przygotuj się na nadejście upałów

2024-06-17 14:39

Lato tuż tuż, a przed nami z pewnością niejedna fala upałów. To sezon, w którym częściej stawia się na aktywność na świeżym powietrzu, kiedy słońce jest znacznie bardziej intensywne od pozostałych pór roku. Poza butelką wody lub innego nawadniającego napoju czy przewiewnego, wygodnego stroju przyda się coś więcej. Jak więc jeszcze lepiej przygotować się na upalne dni?

SPF – dlaczego tak o tym głośno?

Kremy z filtrem to przez ostatnie lata jedne z najczęściej wybieranych kosmetyków, a pod znacznikiem #SPF na Instagramie znajduje się ponad 2 miliony treści. Nikt, kto uważa się za prawdziwego specjalistę w dziedzinie pielęgnacji twarzy, nie pominie tego kroku w żadnym ze swoich get ready with me nawet zimą. A dlaczego? Promienie UV emitowane przez słońce mogą znacznie przyczynić się do przyspieszania procesów starzenia się komórek naszej skóry. Nie są to jednak wyłącznie kwestie estetyczne – te same fale mogą zwiększać ryzyko chorób nowotworowych, w tym przede wszystkim tych skórnych.

Higiena zawsze w modzie!

Lato to czas wakacji, a te są najczęściej wybieranym momentem na wypoczynkowe wyjazdy. Wielogodzinne zwiedzanie miast czy przebywanie na łonie natury nieraz potrafi wystawić naszą higienę na próbę. Warto więc zaopatrzyć się w swój własny zestaw podróżny. Chusteczki odświeżające czy środek antybakteryjny to najlepsze rozwiązania w takich sytuacjach. Przydać się mogą także podręczne gadżety, takie jak suchy szampon.

Puder lub bibułki matujące

Lato potrafi być dla niektórych prawdziwą zmorą – szczególnie tych, którzy preferują świeży i utrwalony makijaż. Niestety warunki, jakie panują latem, mogą wziąć górę. Na takie okazje dobrze mieć w swojej letniej kosmetyczce produkty, które usuną wilgoć, zmatują skórę twarzy i pozbędą się niechcianego świecenia.

Helena Rubinstein - Polka, która zachwyciła świat kosmetykami

Mgiełki do ciała

Upały to także nadmierna potliwość naszego ciała. Odświeżająca mgiełka do ciała powinna załatwić sprawę – nie tylko pięknie pachnie, ale także schładza ciało, nawet jeśli tylko na chwilę. Są łatwo dostępne w drogeriach, a do tego różnorodnych wariantach zapachowych.

Z dala od ugryzień

Lato to sezon komarów, os, kleszczy oraz wielu innych, niemile widzianych przez nas insektów. Aby uniknąć bliskich kontaktów z nimi, warto zaopatrzyć się w odpowiednie produkty, takie jak spraye, żele, kremy czy inne specyfiki odstraszające owady.