gwiazdy

To oni zasiadali w jury pierwszej edycji "The Voice of Poland". Mało kto dziś o tym pamięta!

2024-06-12 16:17

Program "The Voice of Poland" gości na antenie telewizyjnej Dwójki od ponad dekady. Spory wpływ na powodzenie formatu miało doskonałe przyjęcie jego pierwszej edycji, w której w jury zasiadły naprawdę wielkie nazwiska. Dziś mało kto pamięta, kto oceniał zmagania uczestników w 2011 roku. Chcielibyście, żeby któryś z ówczesnych trenerów powrócił na czerwony fotel w kolejnym sezonie?

Pierwsza edycja "The Voice of Poland" była wielką niewiadomą. Fakt, iż format oparty jest na zagranicznej licencji, nie gwarantował przecież jej powodzenia. Tym bardziej, że pozostałe stacje telewizyjne miały już w swojej ofercie konkurencyjne talent-show poświęcone wokalistom i wokalistkom. Mowa oczywiście o "X Factor" oraz "Must Be The Music". Aby uzyskać przewagę nad konkurencją, potrzebne były wielkie głosy i duże nazwiska w jury. Pierwsza edycja "The Voice of Poland" spotkała się z doskonałym odbiorem widzów, którzy już od ponad dekady z wielkim zainteresowaniem śledzą zmagania biorących udział w formacie uczestników. Na przestrzeni lat produkcja wylansowała wiele gwiazd rodzimej sceny muzycznej. To właśnie w "The Voice of Poland" swoje kariery zaczęli: Natalia Nykiel, Sarsa, Michał Szczygieł, Natalia Zastępa, Krystian Ochman, Arek Kłusowski czy Lanberry. Dziś cofamy się do 2011 roku i przypominamy, kto oceniał zmagania marzących o karierze muzycznej wokalistów w pierwszej, historycznej edycji "Voice'a". Ciekawe, czy pamiętacie ten mocny skład.

Zobacz: To on zastąpi Marylę Rodowicz w "The Voice Senior". Wielki powrót do TVP

Justyna Steczkowska o Eurowizji 2024. Odpowiedziała na słowa Dody!

Pierwsza edycja "The Voice of Poland" - jury

Format "The Voice of Poland" jest emitowany na antenie TVP2 od 3 września 2011. Przez tych 13 lat przez "voice'ową" scenę przewinęło się sporo aktualnych gwiazd polskiej sceny muzycznej, a skład jurorski zmieniał się kilkanaście razy. Na powodzenie produkcji z pewnością wpłynęło zaangażowanie mocnych nazwisk w pierwszej odsłonie. Jako że w Telewizji Polskiej zaszły spore zmiany, niewykluczone, że niektórzy artyści powrócą do swoich ról. Tym bardziej, że aż troje z czworga trenerów "Voice'a" zakończyło przygodę z formatem po jednym sezonie. W pierwszej edycji programu zmagania uczestników oceniali: Ania Dąbrowska, Kayah, Nergal oraz Andrzej Piaseczny.

Karol Strasburger ujawnia skąd się wzięły suchary w Familiadzie. MELLINA - Meller