To najpopularniejszy hit w Polsce! Sophie Ellis-Bextor po latach znów króluje

i

Autor: Universal Music Polska / Laura Lewis

GORĄCA 20 RADIA ESKA

To najpopularniejszy hit w Polsce! Sophie Ellis-Bextor po latach znów króluje

2024-03-15 19:52

Murder On The Dancefloor zremiksowane przez australijski duet PNAU - nowym numerem 1 w Polsce! Ostatni raz Sophie Ellis-Bextor urzekła słuchaczy Radia ESKA, gdy wyśpiewała piosenkę "Not Giving Up On Love" u Armina van Buurena czy "Can't Fight This Feeling" u Juniora Caldery. Legenda muzycznej sceny pokonała Bensona Boone'a i jego hit "Beautiful Things" oraz Kygo i jego "Whatever".

Notowanie Gorącej 20 Radia ESKA zaczęliśmy od propozycji "Shine" od Toby'ego Romeo. Później na miejscu 20. wybrzmiała piosenka "Close Your Eyes" od Lucasa Estrady, a następnie na 19. utwór "Tyrka" od Qry'ego. Później znów zajrzeliśmy do skrzyni z propozycjami, a tu piosenka Szwecji na Eurowizję 2024. Mowa o numerze "Unforgettable" od duetu Marcus & Martinus. Miejsce 18. to "Training Season" od Dua Lipy, która zapowiedziała wydanie albumu "Radical Optimism" na 3 maja 2024. Kolejne numery to:

  • 17. Kizo & Bletka - Hero (spadek z miejsca 13)
  • 16. The Kolors - Un Ragazzo Una Ragazza (spadek z miejsca 13)
  • 15. sanah - Hip Hip Hura! (awans z miejsca 19)

Pełne notowanie Gorącej 20 Radia ESKA czeka na was. Warto jeszcze odnotować, że w zestawieniu mieliśmy 2 nowości. Na miejscu 14. zadebiutowała Blanka ze swoim hitem "Cara Mia", a na miejscu 13. bryska z "Obcy". 

Te hity mają 10 lat. Niewiarygodne, bo dopiero ich słuchaliśmy! [PLAYLISTA]

Gorąca 20 Radia ESKA - numer 1: Sophie Ellis-Bextor - Murder On The Dancefloor (PNAU Remix)

Wydana oryginalnie w 2001 roku piosenka "Murder On The Dancefloor" jest jednym z największych hitów Sophie Ellis-Bextor. Po premierze utwór trafił do Top 5 brytyjskiej listy przebojów, teraz obserwujemy jej renesans. Dzięki temu, że hit pojawił się w głośnej scenie filmu Saltburn, w krótkim czasie jego licznik streamów na Spotify podskoczył o 1,4 mln, co pozwoliło utworowi trafić na playlistę z najpopularniejszymi utworami na świecie. Sophie po raz pierwszy w karierze trafiła do zestawienia Hot 100 w Stanach.