Maneskin

i

Autor: Sony Music Polska Maneskin planują przerwę w 2024 roku.

Gwiazdy

To koniec zespołu Maneskin?! Członkowie grupy planują solowe projekty

2024-01-05 11:13

Ta informacja zszokowała fanów Maneskin. Jeden z najważniejszych włoskich magazynów poinformował, że grupa przerwie swoje działanie już w 2024 roku. Powodem ma być rozpoczęcie solowych projektów niektórych członków zespołu. Jakie mają plany na przyszłość? Czy będzie to definitywny koniec Maneskin?

Maneskin to światowa sensacja ostatnich lat. Rockowy zespół z Włoch robi międzynarodową karierę. Bilety na ich koncerty rozchodzą się w mgnieniu oka, a płyty szybko znikają z półek w sklepach muzycznych. Nikt nie przypuszczał, że w momencie takiej popularności, wstrzymanie działania jest w ogóle możliwe. Już w pierwszym tygodniu stycznia włoskie media podały informację, która zaskoczyła wszystkich. Magazyn Chi informuje, że w 2024 roku Maneskin zawiesi działalność, ponieważ dwóch członków grupy zamierza rozpocząć solowe projekty. Damiano David przygotowuje solowy album, nad którym pracuje z najważniejszymi producentami ze światowej branży muzycznej. Victoria De Angelis chce skupić się na pracy jako DJ. Według Chi ma zabukowane już 180 występów. Nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Thomasa Raggi i Ethana Torchio.

Wywiad z Maneskin

To definitywny koniec Maneskin?

Maneskin mają zabukowane kilka występów na festiwalach w nadchodzące lato. Nie planują jednak wydawać nowych piosenek czy rozpoczęcia nowej trasy koncertowej. Magazyn Chi podaje, że członkowie zespołu nie planują całkowitego zakończenia działania, a jedynie przerwę. Artyści mają prowadzić równolegle kariery solowe i grupowe.

Maneskin - droga do sukcesu

Zespół Maneskin powstał w 2016 roku. Rok później wzięli udział we włoskiej edycji programu X Factor, gdzie zajęli 2. miejsce. W 2021 roku wygrali Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo. Kilka miesięcy później jako reprezentanci Włoch wygrali Konkurs Piosenki Eurowizji z piosenką Zitti e buoni. To otworzyło im drzwi do światowej kariery. Ich największe hity yo I Wanna Be Your Slave, Gossip, Supermodel, Torna a casa, The Loneliest, Baby Said oraz cover utworu Beggin.