To już koniec upałów w Polsce? Lada chwila nastąpi ochłodzenie!

2021-06-30 13:20 MK
Termometr
Autor: Pixabay

Ostatnie dni obfitują w bardzo wysokie, typowe dla lata temperatury. Eksperci pogodowi są jednak przekonani, że lada chwila nastąpi ochłodzenie, a wskaźniki na termometrach nie będą już pokazywać ponad 30 stopni. Kiedy można spodziewać się końca upałów? Synoptycy podali konkretną datę.

Upały w Polsce dały się we znaki wielu osobom. W ostatnich dniach na termometrach można było zaobserwować temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza. Fali upałów towarzyszyły też gwałtowne burze. Jeśli jednak zastanawiacie się nad tym, na kiedy jest datowany koniec upałów, to mamy dla was odpowiedź. Synoptycy, którzy bacznie przyglądają się zmianom pogodowym na świecie poinformowali, że ochłodzenie nastąpi szybciej, niż ktokolwiek przypuszczał, bo... jeszcze w tym tygodniu.

Tegoroczne lato zaczęło się bardzo późno, ale gdy już zawitało, nikt nie spodziewał się tego, że szybko nas opuści. Od razu zaznaczamy, że zapowiadane przez specjalistów ochłodzenie nie będzie znaczne, jednak zdecydowanie będzie ono odczuwalne. Zamiast 30 stopni na termometrach, jak to miało miejsce w ostatnich dniach, zobaczymy ich około 27. Ochłodzeniu mają też towarzyszyć opady deszczu.

Koniec upałów? Nadchodzi ochłodzenie

Synoptycy nie mają wątpliwości, że przed nami ochłodzenie. Według prognoz ma ono nastąpić w nocy ze środy na czwartek. W związku z tym koniec tygodnia zapowiada się mniej upalny. Eksperci alarmują jednak, że ochłodzenie będzie chwilowe. Kolejny tydzień ma ponownie obfitować w wysokie, sięgające 30 stopni temperatury. 

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW
Najnowsze