To już 11 lat od śmierci Michaela Jacksona. Te hity wokalisty zna każdy!

2020-06-25 10:51 Maksymilian Kluziewicz
Michael Jackson
Autor: Dan Cappellazzo/Polaris Images/East News

Gdyby nie on, świat muzyki z pewnością nie wyglądałby dziś tak samo. Aż ciężko uwierzyć, że 25 czerwca 2020 roku minęło 11 lat od śmierci absolutnej legendy muzyki rozrywkowej, króla popu Michaela Jacksona. Z tej okazji, na ESKA.pl wspominamy twórczość artysty, która zainspirowała całe pokolenia muzyków. Przypomnijcie sobie razem z nami te piosenki, za które świat pokochał Michaela.

Michael Jackson - piosenki legendarnego wokalisty zna każdy, bez względu na wiek czy pochodzenie. W muzycznym gwiazdozbiorze można wyróżnić niewielu artystów, którzy mogą pochwalić się aż tak spektakularnymi sukcesami, co właśnie król popu. I mimo że jego życie osobiste dalekie było od idealnego, poziom, jaki Michael Jackson reprezentował jako artysta, zdecydowanie wyprzedził czasy. Nic dziwnego, że dziś wielu twórców, między innymi Justin Bieber, Justin Timberlake, Chris Brown czy Maluma, nazywają go swoją największą inspiracją.

Michael Jackson rozpoczął karierę bardzo wcześnie, bo już jako kilkulatek. Przyszły król popu stawiał pierwsze kroki sceniczne w rodzinnym zespole, za którego sukcesy odpowiadał jego ojciec. Choć był najmłodszy, najbardziej przykuwał uwagę odbiorców i zachwycał nieprawdopodobnymi wręcz zdolnościami wokalnymi, jak i tanecznymi. Wydany w 1979 roku krążek Off The Wall, pierwszy pod szyldem Epic Records, zapewnił mu status muzycznej ikony. Na ESKA.pl przypominamy wam najbardziej znaczące kawałki zmarłego 11 lat temu króla muzyki popularnej.

Justin Bieber kiedyś i dziś

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Michael Jackson - hity króla popu

Kolejne albumy, takie jak Thriller, Bad czy Dangerous odnosiły jeszcze większe sukcesy. Po 38 latach od wydania, Thriller pozostaje wciąż najchętniej kupowanym krążkiem muzycznym w historii. Z każdym kolejnym projektem, Michael Jackson zaskakiwał nowym wizerunkiem. Niezmienne pozostawało jednak jedno - jego talent. To właśnie on zrewolucjonizował przemysł muzyczny pod względem realizacji teledysków, całkowicie zmienił znaczenie koncertu muzycznego, stawiając na niezwykłe show, pełne tańca i efektów specjalnych.

25 czerwca 2009 roku, media obiegła informacja, że Michael Jackson nie żyje. Jako oficjalny powód podano nagłe zatrzymanie krążenia. W 11. rocznicę tego smutnego dla świata muzyki dnia, na ESKA.pl przypominamy wam największe hity Michaela. Z pewnością znacie je wszystkie!

Najnowsze