Sławek Ramian

i

Autor: YouTube/The Voice of Poland

GWIAZDY

To była najtrudniejsza bitwa w "The Voice of Poland". Uczestniczka zmarła przed emisją. Jej rywal wystąpił sam

2023-09-28 15:26

To był jeden z najtrudniejszych i najbardziej łamiących serce momentów w ponad 10-letniej historii "The Voice of Poland". W bitwie mieli zmierzyć się Kasia Markiewicz i Sławek Ramian. Niedługo po wyemitowaniu przesłuchań w ciemno podopieczna Justyny Steczkowskiej zmarła. Dwa lata wcześniej usłyszała druzgocącą diagnozę.

Program "The Voice of Poland" dostarcza nie tylko muzycznych uniesień, ale i wielkich wzruszeń. Zdecydowanie jednym z najbardziej wzruszających, o ile nie najbardziej wzruszającym momentem show, był ten, gdy na scenie podczas bitew wystąpił Sławek Ramian, podopieczny Justyny Steczkowskiej. Uczestnik formatu zaśpiewał w pojedynkę utwór "Moja i twoja nadzieja" z repertuaru grupy Hey. Artysta zadedykował go walczącej o życie Kasi Markiewicz, z którą miał się zmierzyć w muzycznym pojedynku. Wokalistka niedługo później, w marcu 2014 roku przegrała walkę z rakiem. Podczas przesłuchań w ciemno, w trakcie których zaprezentowała kawałek "Dreamer" Ozzy'ego Osbourne'a, powiedziała:

Jestem w takim, delikatnie mówiąc, rozpaczliwym momencie mojego życia. Wyczerpałam wszelkie możliwości leczenia, więc spełniam swoje marzenia. Po prostu.

Występ Sławka w hołdzie Kasi poruszył widzów i trenerów. Maria Sadowska nie była w stanie wydusić słowa, a Marek Piekarczyk zalał się łzami.

Po 10 latach wraca na scenę The Voice of Poland. Od razu zrobił furorę!

Najtrudniejsza bitwa w "The Voice of Poland"

Sławek Ramian, który miał tego dnia konkurować z Kasią o miejsce w drużynie Justyny Steczkowskiej, wykonał utwór „Moja i twoja nadzieja”. W trakcie jego występu zadedykowanemu Markiewicz trudno było opanować wzruszenie. W oczach jurorów pojawiły się łzy. Maria Sadowska nie potrafiła zebrać myśli.

Przepraszam, nie mogę teraz mówić - powiedziała łamiącym się głosem, zasłaniając się teczką.

Nie mniej wzruszona była Justyna Steczkowska, trenerka Ramiana i Markiewicz.

Cały czas mieliśmy nadzieję, że Kasia zaśpiewa. Ja tego nie uniosłam, nie dałam rady zaśpiewać za nią z tobą - wyznała.