Tina Turner - kim jest babcia rock and rolla? Przypominamy największe przeboje gwiazdy!

2016-03-03 14:18
Tina Turner - kim jest babcia rock and rolla? Przypominamy największe przeboje gwiazdy!
Autor: Fot. Bulls Tina Turner podczas koncertu

Kim jest Tina Turner? Artystka przez fanów nazywana babcią rock and rolla i królową rocka. Na ESKA.pl przypominamy największe przeboje legendarnej wokalistki!

Tina Turner to wokalistka soulowa, rhythm and bluesowa i rockowa. Przez wielu nazywana babcią rock and rolla czy królową rocka. Tina Turner za każdym razem występując na scenie tryska energią i zachwyca zachrypniętym mocnym głosem.

>> Tina Turner w szpitalu - miała wylew? Co się stało z Tiną Turner?

Kim jest Tina Turner

Tina Turner urodziła się 26 listopada 1939 roku w Stanach Zjednoczonych w stanie Tennessee. Artystka swoją przygodę z muzyką zaczęła od śpiewania w chórach gospel. Profesjonalną karierę rozpoczęła występując w chórkach znanych zespołów pod koniec lat 50. Punktem zwrotnym w karierze wokalistki było rozpoczęcie współpracy z  liderem grupy Kings of Rhythm, Ike'em Turnerem. Ich sceniczny związek zaowocował jednym z najbardziej znanych duetów rhythm and bluesowych Ike & Tina Turner, a także małżeństwem obojga muzyków, które w 1978  zakończyło się rozwodem i załamaniem kariery Tiny Turner, która na listy przebojów wróciła dopiero jako solistka w 1984 roku. Szacuje się, że Tina Turner sprzedała ponad 180 milionów swoich albumów i singli i jest najlepiej sprzedającą się piosenkarką rockową w historii. Jednak inne źródła podają, że liczba sprzedanych przez wokalistę płyt może wynosić nawet 200 milionów sztuk. Do największych przebojów 76-letniej Tiny Turner należą takie utwory jak: Simply the Best,  Private Dancer, I Don't Wanna Lose You, czy What's Love Got To Do With It.

 

 

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze