Tina Turner

i

Autor: Marechal Aurore/ABACA/EAST NEWS Tina Turner - jak wyglądało jej życie prywatne?

Wspomnienie

Tina Turner - jak wyglądało jej życie prywatne? Dzieci, związki, religia

2023-05-25 10:45

Tina Turner była bez wątpienia jedną z największych ikon muzyki na świecie. Informacja o jej odejściu zasmuciła miliony fanów. Wszyscy pamiętają największe hity, dzięki którym artystka zdobyła międzynarodową sławę, ale co wiemy o jej życiu prywatnym? Czy Tina miała dzieci i męża? Jakiego wyznania była? Sprawdź ciekawostki w ESKA.pl.

Tina Turner na zawsze zapisze się w historii kultury popularnej. Jeszcze za życia była uważana za legendę. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek świata. Uważana była za królową rock and rolla. Jej muzyka sprawiła, że miała miliony fanów. W dniu informacji o śmierci Turner wiele osób zaczęło przypominać sobie jej największe przeboje. Internautów interesują jednak też kwestie jej życia prywatnego. Co wiadomo na ten temat? Postanowiliśmy sprawdzić, czy Tina miała męża i dzieci. Interesującym tematem jest też jej religia. Jakiego była wyznania?

Tina Turner nie żyje. Artystka miała 83 lata

Tina Turner - mąż

Miłością życia Tiny Turner był Erwin Bach. Niemiecki producent muzyczny był od niej młodszy o 16 lat. Wzięli ślub w 2013 roku i byli razem do końca. Erwin był drugim mężem artystki. Wcześniej była oficjalnie związana z muzykiem Ike Turnerem.

Koncerty 2023 - te gwiazdy przyjadą do Polski i dadzą niezapomniane show!

Tina Turner - dzieci

Pierwszym synem artystki był Raymond Craig Turner. Był to owoc jej młodzieńczej miłości z saksofonistą Raymondem Hillem. Syn Turner popełnił samobójstwo w 2018 roku, mając 60 lat. Tina miała też dwóch adoptowanych synów. Ronnie Turner zmarł w 2022 roku z powodu raka jelita grubego. Miał 62 lata. 65-letni Ike Turner Jr. żyje do dziś.

Tak gwiazdy muzyki żegnają Tinę Turner. "Spoczywaj w pokoju, królowo"

Tina Turner - religia

Wiele osób nie wie, że dla Tiny Turner religia była ważną częścią życia. Kobieta nie była jednak wyznania katolickiego czy protestanckiego. Królowa rock and rolla była buddystką. Życie duchowe było dla niej niezwykle ważne. Od dziecka lubił też czytać na temat buddyzmu.