Dom z papieru

i

Autor: Materiały Prasowe

Ti amo - piosenka z Dom z Papieru 4. Co to za utwór?

2020-04-05 16:40

Bardzo mocno wyczekiwany, czwarty sezon Domu z papieru, trafił na Netflix 3 kwietnia. Serial ten bije na Netflix rekordy popularności, a wielu fanów produkcji już teraz odlicza dni do kolejnego, piątego już sezonu. Dość powiedzieć, że w 2019 roku, gdy ukazał się sezon trzeci, był on jednym z najchętniej oglądanych tego roku seriali należących do platformy!

Ti amo - piosenka z Dom z Papieru 4. Co to za utwór? Hiszpański serial już kilkakrotnie wzbudził wśród widzów bardzo duże emocje, jeśli chodzi o dobór piosenek. Taki efekt miał m.in. utwór Bella Ciao, który mogliśmy usłyszeć we wcześniejszych odcinkach serialu. Wiele osób było bardzo zdziwionych, gdy okazało się, że piosenka te nie jest współczesna - jej tekst pochodzi z czasów drugiej wojny światowej, a muzyka to stara włoska melodia ludowa. Z kolei w czwartym sezonie serialu zwłaszcza polskich widzów bardzo mocno zaskoczyło pojawienie się w jednym z odcinków Barki, ulubionej pieśni religijnej Jana Pawła II. Tutaj na widzów także czekała niespodzianka - piosenka ta nie jest wcale polska, a oryginalnie powstała w języku hiszpańskim w latach 70. Zarówno oryginał, jak i polskie tłumaczenie, napisali księża. W najnowszym sezonie Domu z papieru pojawił się jeszcze jeden utwór, który wzbudza zainteresowanie fanów serialu.

Seriale, które warto teraz nadrobić: #zostańwdomu

Ti amo - piosenka z Dom z Papieru 4. Co to za utwór?

Aby nie zdradzać zbyt wiele osobom, które być może już trafiły na ten artykuł, a jeszcze nie miały okazji obejrzeć tego odcinka, w jednym z epizodów czwartego sezonu Domu z papieru pojawia się scena, w której Berlin wykonuje włoską piosenkę. Jej tytuł to Ti amo, a w oryginale wykonuje ją włoski muzyk Umberto Tozzi. Ti amo oznacza po prostu 'kocham cię' i, jak nietrudno się domyślić, to utwór o miłości. Piosenka została wydana w 1977 roku i okazała się hitem niemal w całej Europie. Wiele krajów stworzyło także swoje własne wersje językowe Ti amo, m.in. Hiszpania, Niemcy, a także Francja. Covery tej piosenki nagrywało później dziesiątki wykonawców. Ti amo uważana jest za jedną z najbardziej romantycznych piosenek, jakie powstały i wielokrotnie była wykorzystywana w filmach czy serialach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE