Kręci was Italodisco. Hit zespołu The Kolors na szczycie Gorącej 20 Radia ESKA!

i

Autor: Warner Music Poland Kręci was "Italodisco". Hit zespołu The Kolors na szczycie Gorącej 20 Radia ESKA!

GORĄCA 20 RADIA ESKA

The Kolors najpopularniejszym hitem w Polsce. Nieustannie kochacie "Italodisco"!

2023-09-15 19:52

Megahit "Italodisco" zespołu The Kolors szybko stał się fenomenem na światowym. Singiel dotarł już na 1. miejsce włoskiego zestawienia Airplay i teraz przyszedł czas na Polskę. Za sprawą Waszych głosów na ESKA.pl - trzeci raz ląduje na szczycie Gorącej 20 Radia ESKA!

Hit "Italodisco" stworzyli Stash i Davide Petrella, a producentami Stash, Starchild i Zef. Ich utwór to szczery hołd złożony włoskiemu gatunkowi muzycznemu, który w latach 80. sprawił, że Włochy stały się jednym z najważniejszych punktów odniesienia na scenie muzyki elektronicznej. The Kolors nie ukrywają, że inspirują się dokonaniami Giorgio Morodera oraz grupy Righeira. Rytmiczny, a zarazem nostalgiczny numer wyjątkowo zgrabnie łączy charakterystyczne elementy włoskiej muzyki disco. Artyści trzeci raz wylądowali na miejscu 1., ale tym razem pokonali Smolastego i Dodę. Kawałek pt. "Nim zajdzie Słońce" jest na miejscu 2. po spadku z pozycji numer 1. Na najniższy stopień podium wbił się ze swoim "Rush", Troye Sivan.

Te odkrywcze hity mają 20 lat! Pamiętacie wszystkie?

Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 15.09.2023

W trzeci wrześniowym zestawieniu Gorącej 20 Radia ESKA, którą układacie na ESKA.pl, mieliśmy 8 spadków, 9 awansów i 3 nowości. W ścisłej dwudziestce zadebiutował James Blunt z hitem "Beside You", to na miejscu 20., na pozycji numer 15. usłyszeliście singiel "One with The Wolves" od Robina Schulza, a na pozycji 13. powitaliśmy Fedeza i Annalise z hitem "Disco paradise". Z zestawienia wypadli natomiast:

  • David Guetta & Bebe Rehxa - One In A Million
  • Dua Lipa - Dance The Night
  • Mikolas Josef - Delilah

Nad przepaścią znalazł się Kizo ze swoim hitem "Taxi". To numer 19. O głosy prosi też Ava Max, która spadła z 7. na 18. miejsce z numerem "Choose Your Fighter". Można powiedzieć, że tendencję spadkową zaliczają też panowie z Imagine Dragons. Głosujcie na swoje ulubione hity już teraz! Kolejne notowanie 22 września od godziny 18:00 oczywiście w Radiu ESKA.

Gorąca 20 Radia ESKA: #1. The Kolors - Italodisco