Eurowizja

i

Autor: AP/East News

Ten występ Polski na Eurowizji ma najwięcej wyświetleń ze wszystkich! Nie, to nie Cleo i Donatan

2021-05-19 16:00

Konkurs Piosenki Eurowizji nie bez przyczyny uznawany jest za największe muzyczne wydarzenie w roku. Polska do tej pory brała udział w wydarzeniu 22 razy. W tym roku nasz kraj reprezentować będzie Rafał Brzozowski z piosenką The Ride. Zanim dowiemy się, jak mu poszło, przypomnijmy sobie, który z dotychczasowych występów wygenerował największą liczbę odsłon w sieci.

Eurowizja - Polska to jeden z krajów, który regularnie bierze udział w najpopularniejszym konkursie muzycznym na świecie. Pierwszą naszą reprezentantką była Edyta Górniak, której wykonanie utworu "To nie ja" zapewniło wysokie, drugie miejsce w ostatecznej klasyfikacji. Od tamtej pory żadnemu z polskich artystów nie udało się wyrównać rekordu ustanowionego przez wokalistkę w 1994 roku, a tym bardziej go pobić. W tym roku o zwycięstwo dla biało-czerwonych walczy znany z programu The Voice of Poland Rafał Brzozowski. Wokalista wykona na żywo w Rotterdamie swój najnowszy, nawiązujący brzmieniowo do klimatu lat osiemdziesiątych singiel The Ride, który powstał we współpracy ze szwedzkimi producentami. Piosenkarz stanie w szranki z pozostałymi reprezentantami w drugim półfinale, 20 maja. Jeśli uda mu się zachwycić publiczność, to ponownie zobaczymy go w wielkim finale, który już w sobotę, 22 maja. 

W przeszłości na eurowizyjnej scenie występowali między innymi Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, Andrzej Piaseczny, Ich Troje, Cleo z Donatanem, Michał Szpak oraz zespół Tulia. Czyje wykonanie wzbudziło największe zainteresowanie internautów? Sprawdźcie!

Quiz. Historia Polski na Eurowizji. Znasz wszystkich reprezentantów?

Pytanie 1 z 10
Kto dwukrotnie reprezentował nasz kraj?

Michał Szpak na Eurowizji

Okazuje się, że najwięcej wyświetleń spośród wszystkich polskich występów zamieszonych na oficjalnym kanale Konkursu Piosenki Eurowizji wygenerował ten Michała Szpaka z 2016 roku. Artysta zaprezentował wówczas na scenie w Sztokholmie swój wielki hit Color Of Your Life. Wideo z wykonaniem piosenki ma już ponad 14 milionów odsłon. Drugie miejsce zajmują Cleo i Donatan. Ich show do numeru My Słowianie obejrzało ponad 6 milionów internautów.

Eurowizja 2021 - najciekawsze występy pierwszego półfinału
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE