Ten występ Polski na Eurowizji ma najwięcej wyświetleń ze wszystkich! Nie, to nie Cleo i Donatan

2021-05-19 16:00
Eurowizja
Autor: AP/East News

Konkurs Piosenki Eurowizji nie bez przyczyny uznawany jest za największe muzyczne wydarzenie w roku. Polska do tej pory brała udział w wydarzeniu 22 razy. W tym roku nasz kraj reprezentować będzie Rafał Brzozowski z piosenką The Ride. Zanim dowiemy się, jak mu poszło, przypomnijmy sobie, który z dotychczasowych występów wygenerował największą liczbę odsłon w sieci.

Eurowizja - Polska to jeden z krajów, który regularnie bierze udział w najpopularniejszym konkursie muzycznym na świecie. Pierwszą naszą reprezentantką była Edyta Górniak, której wykonanie utworu "To nie ja" zapewniło wysokie, drugie miejsce w ostatecznej klasyfikacji. Od tamtej pory żadnemu z polskich artystów nie udało się wyrównać rekordu ustanowionego przez wokalistkę w 1994 roku, a tym bardziej go pobić. W tym roku o zwycięstwo dla biało-czerwonych walczy znany z programu The Voice of Poland Rafał Brzozowski. Wokalista wykona na żywo w Rotterdamie swój najnowszy, nawiązujący brzmieniowo do klimatu lat osiemdziesiątych singiel The Ride, który powstał we współpracy ze szwedzkimi producentami. Piosenkarz stanie w szranki z pozostałymi reprezentantami w drugim półfinale, 20 maja. Jeśli uda mu się zachwycić publiczność, to ponownie zobaczymy go w wielkim finale, który już w sobotę, 22 maja. 

W przeszłości na eurowizyjnej scenie występowali między innymi Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, Andrzej Piaseczny, Ich Troje, Cleo z Donatanem, Michał Szpak oraz zespół Tulia. Czyje wykonanie wzbudziło największe zainteresowanie internautów? Sprawdźcie!

Michał Szpak na Eurowizji

Okazuje się, że najwięcej wyświetleń spośród wszystkich polskich występów zamieszonych na oficjalnym kanale Konkursu Piosenki Eurowizji wygenerował ten Michała Szpaka z 2016 roku. Artysta zaprezentował wówczas na scenie w Sztokholmie swój wielki hit Color Of Your Life. Wideo z wykonaniem piosenki ma już ponad 14 milionów odsłon. Drugie miejsce zajmują Cleo i Donatan. Ich show do numeru My Słowianie obejrzało ponad 6 milionów internautów.

Eurowizja 2021 - najciekawsze występy pierwszego półfinału
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze