Ten album uwielbiają fani Tedego. Zapowiedziano wyjątkową reedycję 'SKRRRT'

2022-01-28 12:33
Ten album uwielbiają fani Tedego. Zapowiedziano wyjątkową reedycję 'SKRRRT'
Autor: Matriały prasowe

W nowym roku wytwórnia Wielkie Joł oraz Polski Rap wracają do fanów duetu TEDE & SIR MICH z nowymi, wyjątkowymi wydaniami albumu SKRRRT na płycie winylowej oraz kasecie magnetofonowej.

Wydanie winylowe, wytłoczone w ściśle limitowanym nakładzie 500 sztuk na neonowym, cytrynowym winylu zostało wydane w wyjątkowej, dwustronnie zadrukowanej, obwolucie z wyciętym logo płyty, pokrytej błyszczącą folią. Okładka wewnętrzna, nawiązująca do oryginalnej poligrafii albumu, także została wykonana z grubego kartonu, pokrytego jaskrawą folią. Płyty wyprodukowano przy wykorzystaniu szczególnej matrycy typu "acetat", a sam krążek został przygotowany tak, jak premierowo miało to miejsce przed laty. Za wykonanie matrycy odpowiada jeden z najlepszych europejskich cutting engineerów, na podstawie analogowego masteru, wykonanego specjalnie na tę okazję przez Sir Micha.

Wywiad z Ryfa Ri

Wydanie na kasecie magnetofonowej to nawiązanie do tzw. “prison tape’ów”, słynnych w Ameryce. Nakład tego wydania to 250 sztuk, na całkowicie przezroczystej kasecie, bez poligrafii. Na opakowaniu znajduje się sticker, sprawiając, że wydanie SKRRRT różni się od tego, do czego przywykli słuchacze.

Poligrafia reedycji to dzieło Jacka Rudzkiego (Znajomy Grafik). Producentem wykonawczym jest Maciej Maj (Polski Rap). Wydania ukażą się nakładem wytwórni Wielkie Joł / Polski Rap, a dystrybucją zajmuje się Asfalt Records.

Polscy raperzy KIEDYŚ i DZIŚ - jak się zmienili?

O albumie SKRRRT:

Witaj w traphałsie! Album zatytułowany SKRRRT to wejście w dziwny świat balansujący na krawędzi snu i jawy. TEDE i Michu zabierają słuchaczy w niecodzienną podróż do innych stanów świadomości, a nowatorskie brzmienie powoduje, że słuchanie tego albumu staje się nałogiem. „To moja najfajniejsza płyta, bo poza tym, że jest stylistycznie spójna to pierwszy raz udało mi się stworzyć specyficzny klimat od pierwszego do ostatniego kawałka” – dodaje Tede. Płyta SKRRRT powstawała w dwóch krajach – Polsce i Czechach, dokąd wybrał się raper wraz z ekipą, by w stolicy naszych południowych sąsiadów stworzyć mobilne studio i w nim nagrywać najnowszy album. Istotnym elementem nadchodzącej produkcji jest SKRRRTV, czyli specjalny videolog na kanale YT.COM/TEDEWIZJA, na którym można zobaczyć wyjazd do Czech, proces powstawania płyty, koncerty TEDE oraz wiele innych ciekawych materiałów. Za oprawę graficzną i multimedialną albumu tradycyjnie odpowiedzialny jest Pan Zgrywus.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze