Temperatura bliska 30 stopni na minusie! Kiedy ocieplenie?

2021-01-18 12:58 MK
Śnieg
Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Takiej zimy nie było już dawno. Znaczący spadek temperatury i opady śniegu zaskoczyły w styczniu 2021 roku. Jak można się było spodziewać - nie wszyscy jednak są zachwyceni zimową aurą panującą za oknem. Dobra wiadomość jest taka, że już niebawem nastąpi ocieplenie. Kiedy można spodziewać się temperatur na plusie?

Prognoza pogody styczeń 2021 - kiedy ocieplenie? Tej informacji poszukuje coraz więcej osób zmęczonych panującym na zewnątrz mrozem. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków styczeń 2021 przyniósł nam znaczne ochłodzenie, jakiego nie było już dawno. Wskaźniki na termometrach wskazują w nocy nawet -25 stopni, a w ciągu dnia około 18 stopni na minusie. Do tego utrzymujący się śnieg. Dla jednych spełnienie marzeń o prawdziwej zimie, dla innych zaś przekleństwo. Najnowsze prognozy pogody mówią o tym, że już niebawem z tak silnym mrozem będzie można się pożegnać. W Polsce ponownie zapanować mają dodatnie temperatury.

Wszystko wskazuje na to, że zapowiadana jeszcze pod koniec 2020 roku bestia ze Wschodu nie dotrze do naszego kraju, choć pogoda za oknem mogłaby wskazywać na coś innego. Synoptycy informują, że ten tydzień przyniesie nam znaczne ocieplenie. Kiedy wskaźniki na termometrach ponownie pokażą temperatury powyżej zera?

Pogoda - kiedy ocieplenie?

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich zmęczonych mrozami i stęsknionych za dodatnimi temperaturami. Najnowsze prognozy mówią o tym, że od środy 20 stycznia możemy liczyć na znaczne ocieplenie. Termometry ponownie będą wskazywać wyższe temperatury. W wielu miastach termometry wskażą w ciągu dnia nawet pięć stopni Celsjusza na plusie. Zła wiadomość jest jednak taka, że pod koniec tygodnia można spodziewać się ponownego ochłodzenia.

ESKA XD #014
Najnowsze