Teddy Swims

i

Autor: Warner Music Polska Teddy Swims - kim jest piosenkarz?

Gwiazdy

Teddy Swims - kim jest wykonawca hitu "Lose Control"? Karierę zaczynał na YouTube

2024-04-03 17:54

Teddy Swims to głos, który codziennie słyszy wielu Polaków. Jego piosenka "Lose Control" podbija listy przebojów nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. To bez wątpienia jeden z największych hitów 2024 roku. Kim jest artysta, który go wykonuje? Teddy długo czekał na swój własny przebój. Wcześniej śpiewał covery na YouTube.

Teddy Swims podbija świat piosenką "Lose Control". Dość niespodziewanie utwór zyskał zainteresowanie słuchaczy. Choć szczytowe miejsca na listach przebojów zajmuje dopiero teraz, tak naprawdę utwór ukazał się już latem 2023 roku. Premiera odbyła się 23 czerwca. Był to pierwszy singiel z debiutanckiego albumu Teddy'ego pod tytułem "I've Tried Everything but Therapy (Part 1)". Wtedy kawałek przeszedł bez większego echa. Dopiero kilka miesięcy później "Lose Control" stało się viralem na TikToku i tak trafiło też do stacji radiowych i na popularne playlisty w serwisach streamingowych. To bez wątpienia początek dużej kariery Teddy'ego Swimsa. Kim jest? Co o nim wiemy? Długo pracował na swój sukces!

Benson Boone podbija świat piosenką "Beautiful Things". Jego talent odkrył wokalista Imagine Dragons!

Maks on air - Eurowizja, Orange Warsaw

Teddy Swims - droga do sukcesu

Teddy Swims to pseudonim artystyczny. Muzyk tak naprawdę nazywa się Jaten Collin Dimsdale i ma 31 lat. W czerwcu 2019 roku odważył się opublikować na YouTube swoją wersję piosenki "Rock with You" Michaela Jacksona. Zyskał pozytywny odbiór i zaczął dodawać więcej filmów. Przełomowym momentem było nagranie, na którym zaśpiewał "You're Still the One" Shanii Twain. Nagranie stało się viralem. Aktualnie ma ponad 150 milionów wyświetleń. Ten sukces sprawił, że Teddy podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią Warner Music. W 2020 zaczął wydawać swoje autorskie single. Występował z nimi w programach telewizyjnych Kelly Clarkson, Jamesa Cordena czy Ellen DeGeneres. Był też gościem specjalnym w amerykańskiej edycji Mam Talent. Te działania nie przynosiły jednak oczekiwanych skutków. Dopiero "Lose Control" okazało się strzałem w dziesiątkę. W marcu 2024 singiel dotarł na pierwsze miejsce prestiżowego notowania Billboard Hot 100.