Tatiana Kopala

i

Autor: YouTube/The Voice Kids Poland

Tatiana Kopala z The Voice Kids na Eurowizji Junior? To ona walczyła z Sarą Egwu-James!

2021-09-01 11:35

Eurowizja Junior 2021 zbliża się wielkimi krokami. Już niebawem dowiemy się, kto będzie reprezentował nasz kraj podczas tego prestiżowego konkursu muzycznego. Wśród młodych artystów, którzy zawalczą o możliwość zaśpiewania przed publicznością z całego świata, znalazła się finalistka ostatniej edycji The Voice Kids Tatiana Kopala.

Tatiana Kopala z The Voice Kids na Eurowizji Junior 2021? Nie jest to wykluczone! Młoda wokalistka znalazła się w gronie uczestników specjalnej edycji programu Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021, gdzie nagrodą główną będzie możliwość reprezentowania naszego kraju w międzynarodowym konkursie. Do tej pory udało nam się wygrać w nim aż dwa razy. W 2018 roku w Mińsku triumfowała Roksana Węgiel, natomiast rok później, już w Polsce, w Gliwicach, zwycięstwem cieszyła się Viki Gabor. W 2020 roku możliwość zaprezentowania swojego utworu otrzymała Ala Tracz. Warto zwrócić uwagę na to, co łączy te trzy reprezentantki. Otóż to, że każda z nich zaczynała karierę od udziału w popularnym programie muzycznym. Czy i tym razem widzowie i jurorzy Szansy postawią na gwiazdę formatu? O możliwość reprezentowania naszego kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci starać się będzie Tatiana Kopala, którą z pewnością kojarzą widzowie The Voice Kids. To właśnie ona walczyła o zwycięstwo z Sarą Egwu-James!

Eurowizja Junior - QUIZ

Pytanie 1 z 11
W którym roku wystartowała Eurowizja Junior?

Tatiana Kopala

Gdy Tatiana brała udział w The Voice Kids, miała zaledwie 10 lat. Trenerzy dostrzegli jednak potencjał drzemiący w dziewczynce już podczas przesłuchań w ciemno, kiedy to zaśpiewała wielki hit z repertuaru grupy Feel. W stronę 10-latki odwróciła się Cleo. Pod jej skrzydłami młodziutka wokalistka dotarła do samego finału show, gdzie ostatecznie przegrała z Sarą Egwu-James. Warto pamiętać o tym, że reprezentujące nasz kraj na Eurowizji Junior Viki Gabor i Ala Tracz również nie wygrały The Voice Kids.

Eurowizja Junior 2020 - najbardziej wzruszające momenty konkursu