Tate McRae Greedy

i

Autor: Sony Music Poland Tate McRae "Greedy"

DRUGI RAZ NA SZCZYCIE

Tate McRae weszła w grudzień z przytupem! "Greedy" numerem 1 w Gorącej 20 Radia ESKA!

2023-12-01 19:48

Kolejny raz pokazaliście ogromne wsparcie przed jej koncertem w Polsce i jednocześnie, że bardzo na nią czekacie. Tate McRae z hitem "Greedy" wylądowała na szczycie Gorącej 20 Radia ESKA, a to wszystko za sprawą Waszych głosów na ESKA.pl. Tym samym to aktualnie najpopularniejszy hit w naszym kraju. Tuż za jej plecami uplasowała się Lanberry, a podium zamknął Billy Gillies z hitem "DNA (Loving You)".

Co jeszcze wydarzyło się w pierwszym, grudniowym zestawieniu listy hitów ESKI? Z miejscem 1. szybko rozstała się grupa Ofenbach. Ich "Overdrive" w 48. tygodniu 2023 roku uplasowało się na miejscu 4. Piątka dla Aloka i The Chainsmokers i ich imprezowego hitu "Jungle". Spory awans z miejsca 14. zaliczyła niezła ekipa: IGO, Kaśka Sochacka, Mrozu, Artur Rojek, Brodka, Ralph Kaminski, Bedoes2115 i Sokół. Ich wspólny utwór do unowocześnionej wersji bajki Akademia Pana Kleksa uplasował się na miejscu 6.

Kamil Nosel dołącza do ekipy Radia ESKA! Od rana będzie poprawiać wam humor!

Ta dziewczyna ma głos jak sanah!

Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 1.12.2023

8 spadków, 7 awansów, 4 nowości i 1 utwór bez zmian - to statystyka pierwszego grudniowego notowania. A skoro mieliśmy cztery nowości, to cztery hity musiały się pożegnać z notowaniem. Wyrzuciliście z listy Margaret i jej "Bynajmniej", podwójnie Robina Schulza, bo zarówno "I'll Be There" z Ritą Orą, jak i "One with the Wolves" wypadły z zestawienia, a także pożegnaliście "Water", czyli jeden z ostatnich światowych hitów numer 1, za który odpowiada Tyla. A kto za sprawą Waszych głosów zadebiutował? 

  • 20. Alan Walker & Daya - Heart Over Mind
  • 19. Conan Gray - Killing Me
  • 17. David Guetta & Kim Petras - When We Were Young
  • 16. Cyril - Stumblin' In

Do grona propozycji powraca "Surpo" od Darii Zawiałow i Taco Hemingwaya, a także "Both" od Tiesto i 21Savage! Czy w drugim grudniowym zestawieniu zadebiutują w ścisłej dwudziestce? Michu Sobkowski sprawdzi to 8 grudnia od godziny 18:00. Głosujcie już teraz na hity w Gorącej 20 Radia ESKA!

Gorąca 20 Radia ESKA - #1. Tate McRae - Greedy

Tate McRae, zdobywczyni multiplatynowej płyty za swój pierwszy album, ogłosiła drugie wydawnictwo "Think Later", a to pojawi się 8 grudnia 2023. To właśnie z tego albumu pochodzi megahit "Greedy", który przyniósł gwieździe numer 1 w Polsce. Oprócz tego wokalistka zajęła miejsce 3. na liście Billboard Global 200. Ten pewny siebie, hipnotyczny utwór zebrał do tej pory ponad 313 milionów streamów i osiągnął #14 na Hot 100, a także #1 na liście najczęściej dodawanych utworów w Top 40 oraz Radio Hot AC w momencie premiery. To wszystko sprawia, że "greedy" staje się najlepszym debiutem wśród wypuszczonych przez nią singli, nazwany przez Billboard "artystycznym punktem zwrotnym... dynamicznym hymnem zbudowanym wokół potężnego, popowego hitu, w którym McRae zanurza się i wychodzi z falsetu, jednocześnie emanując niezachwianą pewnością siebie".