Olivia Wieczorek

i

Autor: Michal WARGIN/East News

Tak dziś wygląda Olivia Wieczorek! Reprezentowała nas na Eurowizji Junior 2016

2023-01-17 12:48

Chociaż z Eurowizją Junior kojarzymy przede wszystkim Roksanę Węgiel, Viki Gabor oraz Sarę James, to właśnie Olivia Wieczorek przetarła szlaki swoim następczyniom. W 2016 roku Polska powróciła do walki o zwycięstwo, wysyłając na Maltę 13-letnią wokalistkę. Część z was może ją również kojarzyć z show Mali Giganci. Sprawdźcie, jak dziś wygląda ta utalentowana artystka.

Olivia Wieczorek jest postacią doskonale znaną eurowizyjnym fanom. To właśnie ona w 2016 roku otrzymała możliwość reprezentowania naszego kraju w odbywającym się na Malcie Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Postawione przed nią zadanie było o tyle trudniejsze, że Olivia była pierwszą od lat polską reprezentantką. Po porażkach na Eurowizji Junior z lat 2003-2004 polski nadawca wycofał się z udziału w wydarzeniu na wiele, wiele lat. Zaledwie trzynastoletnia piosenkarka przerwała jednak złą passę, zajmując ostatecznie całkiem przyzwoitą pozycję. Gwiazda znalazła się bowiem tuż za TOP 10, na 11. miejscu. Z perspektywy czasu wielu fanów Eurowizji uważa nawet, że piosenka Nie zapomnij zasługiwała na zajęcie znacznie lepszej pozycji. W przeciwieństwie do Roxie, Viki i Sary, które są dziś prawdziwymi gwiazdami młodego pokolenia, Olivia nie zdecydowała się na medialną karierę. Nie oznacza to jednak, że zrezygnowała ze śpiewania. Kolejne lata przyniosły sporo nowości muzycznych od niej. Olivia nagrywała m.in. z Piotrem Rubikiem i Doniem, a dziś ma już 20 lat!

Marcin Maciejczak ma 17 lat! Tak dziś wygląda zwycięzca The Voice Kids

Pokazaliśmy Roksanie Węgiel jej stare nagrania. Reakcja? Bezcenna!

Olivia Wieczorek dzisiaj

Dziś Olivia Wieczorek to już dorosła kobieta. Na przestrzeni lat polska reprezentantka przeszła spektakularną metamorfozę. Młoda gwiazda zachwyca jednak nie tylko wokalem, ale również swoją odwagą i zaangażowaniem w ważne dla niej sprawy. Przeglądając jej media społecznościowe, możemy zauważyć, że głośno mówi o swoich poglądach, stając się głosem młodego pokolenia. Artystkę na samym Instagramie obserwuje blisko 200 tysięcy osób. 

Sonda
Pamiętasz Olivię Wieczorek?