Tak brzmi hit wiosny 2024? NOTD zachwyca piosenką Under My Breath!

i

Autor: UMB Pictures / Universal Music Poland Tak brzmi hit wiosny 2024? NOTD zachwyca piosenką "Under My Breath"!

PREMIERA

Tak brzmi hit wiosny 2024? NOTD zachwyca piosenką "Under My Breath"!

2024-04-17 12:26

Pochodzący ze Szwecji multiplatynowy duet NOTD wydał drugi tegoroczny singiel. W piosence „Under My Breath” gościnnie pojawiła się Riley Biederer. Połączenie popu i rockowej wrażliwości pokazuje wyjątkowy talent producencki NOTD.

NOTD rozpoczęli mijający rok od ponownej współpracy z Georgią Ku w kawałku „Nostalgia”. W przeszłości artyści połączyli już siły w platynowym przeboju „So Close”, w nagraniu którego uczestniczyli również Captain Cuts i Felix Jaehn. Nowa piosenka pokazuje, że po latach między artystami nadal istnieje chemia. W ubiegłym roku artyści podzielili się ze światem singlami singlami „AM:PM”, „Hones” oraz „Occhi D’Amore”, w którym gościnnie pojawiła się szwedzka supergwiazda Veronica Maggio. Warto dodać, że była to ich pierwsza kooperacja w ojczystym języku. Latem grupa odbyła trasę koncertową po USA w towarzystwie Two Friends, a także dołączyła do The Chainsmokers, z którymi wystąpili w takich miejscach jak Red Rocks w Morrison w stanie Kolorado, LA Historic Park w Los Angeles, Forrest Hills Stadium w Nowym Jorku oraz The Xfinity Center w Bostonie. Pod koniec października NOTD wydali japońską wersję „AM:PM”, do której dograła się YU-KA. Premierze singla towarzyszą trzy wyprzedane listopadowe koncerty w Japonii.

White 2115 nie zwalnia tempa. Po hicie "Spadająca gwiazda" wypuścił "Offwhite"!

Te hity mają 10 lat. Niewiarygodne, bo dopiero ich słuchaliśmy! [PLAYLISTA]

NOTD - piosenka Under My Breath

Od dawna podziwiamy songwriterski talent Riley, więc praca nad „Under My Breath” była dla nas naprawdę świetną zabawą. Kierunek, który obraliśmy w tym utworze, pokazuje nasze alternatywno-rockowe oblicze. Czuliśmy, że to idealnie pasuje do przesłania piosenki, opowiadającej o czekaniu na wrażliwość, gdy się zakochujemy. Poproszenie Riley, by zaśpiewała w „Under My Breath”, było strzałem w dziesiątkę. Brzmi niesamowicie – komentują NOTD.

Jestem bardzo podekscytowana, mogąc być częścią tej piosenki. Kiedy ją napisaliśmy, mieliśmy na myśli moment, w którym jesteśmy na skraju powiedzenia komuś „kocham cię”, ale jesteśmy przerażeni, że musimy zrobić to pierwsi. NOTD doskonale oddali to uczucie dźwiękowo, uwalniając wielkie, ekscytujące emocje. Jestem ich fanką, a ta współpraca była czymś, o czym marzyłam – dodaje Riley Biederer.

Od czasu swojego debiutu multiplatynowy duet zgromadził ponad 3 mld streamów. Zaczynali od przygotowywania remiksów piosenek największych gwiazd, m.in. Shawna Mendesa, Eda Sheerana czy Demi Lovato, ale na ich koncie szybko pojawiły się także autorskie single, w tym „So Close” i „I Wanna Know”, które trafiły do przygotowywanej przez Billboard listy Mainstream Top 40, na której znajduje się 40 najpopularniejszych utworów w 40 największych stacjach radiowych na amerykańskim rynku. Jeden z tych utworów był numerem 1 na liście US Dance Radio w 2019 r. W kolejnym roku NOTD byli nominowani do nagrody iHeartMusic w kategorii utwór dance roku.

Tak dzisiaj wygląda Rudi Schuberth. Sprzyja mu natura i życie w spokojnym miejscu

W 2022 r. wydali swoją pierwszą EP-kę zatytułowaną „NOTED…”, na której gościnnie pojawili się m.in. QUINN XCII, kenzie czy The Band CAMINO. Wydawnictwo zgromadziło dotychczas ponad 100 mln streamów, budząc jednocześnie uznanie krytyków. VARIANCE pisało o tym materiale: „NOTD wciągnęło nas swoim zniewalającym debiutem”. W podobnym tonie wypowiadała się redakcja Atwood Magazine, stwierdzając: „Od 2017 r. współpraca Samuela Brandta (aka Severo) i Tobiasa Danielssona (aka ToWonder) dostarcza kolejne utwory, które stają się subtelnymi parkietowymi hitami, poruszającymi zarówno serca, jak i biodra”. W 2022 r. duet odbył pierwszą trasę po Stanach Zjednoczonych, podczas której wyprzedawał kluby w całym kraju.

Riley Biederer to indiepopowa wokalistka i songwriterka z Los Angeles. Artystka snuje pełne szczegółów i barwne opowieści nie tylko we własnych piosenkach, ale chętnie dzieli się talentem także z innymi. Riley wydała niedawno swoją trzecią EP-kę „idk if this i sit”, a teraz pracuje nad kolejnym wydawnictwem. Wokalistka brała udział w 9. sezonie „The Voice”, wspierała Nicka Cartera podczas jego północnoamerykańskiej trasy koncertowej w 2016 r. i zwyciężyła w youtube’owym formacie „Best.Cover.Ever”, co dało jej szansę na duet z Katy Perry.