Taco Hemingway o sile pieniądza, braku zaufania i swoim zdrowiu! Album Europa online

2020-09-04 9:28
Taco Hemingway - płyta EUROPA online. Skąd pobrać i gdzie posłuchać za darmo?
Autor: Krzysztof Kaniewski/REPORTER / EAST NEWS Taco Hemingway - płyta EUROPA online. Skąd pobrać i gdzie posłuchać za darmo?

Taco Hemingway tydzień po tygodniu wypuścił dwa albumy. 28 sierpnia 2020 pojawił się album Jarmark, z którego pochodzi singiel Polskie tango, a 4 września fani otrzymali materiał zatytułowany Europa. O czym rapuje Filip Szcześniak? Jakie dokładnie tematy porusza na swoim wydawnictwie? Przekonajcie się sami sprawdzając szczegóły i słuchając utworów z krążka na ESKA.pl.

Album Europa online od północy, 4 września wzbudza ekscytację wśród fanów. Jednak, czy jest to płyta, która w stu procentach spełnia ich oczekiwania? Taco Hemingway zapowiadał, że to album Jarmark poruszać będzie trudnych, dusznych i dotykających społeczeństwo tematów. Płyta Europa miała natomiast dotykać lekkich i przyjemnych kwestii. Filip Szcześniak, tymczasem, częściej rapuje między innymi o problemie biedy w niektórych częściach Starego Kontynentu, braku zaufania, tęsknocie i pieniądzu, który w obecnych czasach ma ogromną siłę. Płyta Europa 2020 to w sumie 13 utworów w wersji podstawowej i jeden dodatkowy kawałek, jeśli ktoś nabył materiał w przedsprzedaży. Za produkcję kawałków na płycie odpowiada między innymi Borucci, Lanek, Zeppy Zep, @atutowy, Keeko oraz Deemz.

Album Europa online możecie posłuchać poniżej na ESKA.pl.

Sonda
Taco Hemingway - która płyta lepsza? Jarmark czy Europa?

Taco Hemingway - płyta Europa

Europa 2020, czyli szósty album Taco Hemingwaya, pojawił się w piątek, 4 września. Krążek wydany został przez Taco Corp oraz 2020. Ciekawostką na albumie są dzienniki pokładowe, które trwają łącznie ponad 4 minuty 30 sekund. Za ich sprawą Taco zabiera fanów w podróż do Europy, czyli jak się później okazuje wewnątrz swoich uczuć. Artysta ujawnia, że podczas pandemii tęsknił za podróżami po Starym Kontynencie.

Co ważne, Taco wspomniał również, że musi wziąć się w garść i zadbać o swoje zdrowie - zarówno fizyczne, jak i psychiczne, bo "odchodzi od zmysłów". Kluczem całej historii jest to, że przez całą podróż po Europie świeci się kontrolka z wykrzyknikiem. Pod koniec trwania płyty, zapis siódmy dziennika pokładowego, okazuje się, że świecąca kontrolka na desce rozdzielczej, to synonim życia Filipa Szcześniaka. Sugeruje również, że po wielu owocnych latach kariery, czas udać się na dłuższy odpoczynek. Raper podsumowuje:

Moja droga dobiegła końca. Minie sporo czasu, zanim znowu wyruszę. Będąc w wiecznej trasie zapomniałem o bliskich, zdrowiu, zapomniałem o sobie. Zbyt wiele osób zostawiłem w lusterku wstecznym. Miałem tylko jeden cel: pojechać szybciej, dojechać dalej. Tak nie można żyć. Pochyliłem się nad migającą kontrolką. Zobaczyłem na niej samego siebie, zobaczyłem twarz wykręconą w stresie. Kontrolka nie gaśnie, nawet, gdy wyłączam silnik. Ale mam pewien pomysł. Nasączam szmatkę benzyną. Płomyk z zapałki całuje ją zapalczywie. Obserwuje jak auto płonie. I po raz pierwszy od wielu lat czuję spokój. Bez odbioru.

Taco Hemingway - płyta Jarmark

Taco Hemingway - piosenki na płycie Europa

Tracklista Europa 2020 - piosenki:

 1. Luxembourg (prod. Lanek)
 2. Grand Prix (prod. Borucci)
 3. Europa feat. Bedoes (prod. Zeppy Zep)
 4. Pireneje (prod. 2latefor + D3W)
 5. Nie Ufam Sobie Sam (prod. Borucci)
 6. Big Pharma (prod. Zeppy Zep)
 7. Sztylet (prod. 2latefor)
 8. Ortalion (prod. Sergiusz)
 9. WWA NIE Berlin feat. Szpaku (prod. Rumak)
 10. Pieniądz I Terror feat. OKI (prod. Deemz + @atutowy)
 11. Na Paryskie Getto Pada Deszcz feat. Borucci (prod. Lanek)
 12. Michael Essien Birthday Party (prod. Keeko + Zeppy Zep)
 13. Toskania Outro (prod. Keeko + Zeppy Zep)
 14. PREORDER BONUS
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze