Taco Hemingway - fani, którzy kupili płytę w pre-orderze wkurzeni? Nic z tego!

2019-07-24 12:31 MK
Taco Hemingway
Autor: PAWEL SKRABA/REPORTER

Taco Hemingway wie, jak zaskoczyć fanów. Popularny raper ogłosił w połowie lipca, że już w sierpniu premierę będzie miał kolejny jego krążek. Umożliwił nawet zamawianie pre-orderów za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Kiedy tysiące osób zamówiło już swój egzemplarz, autor przeboju Deszcz na betonie wypuścił płytę do sieci, całkowicie za darmo. Wielbiciele mogli być naprawdę wkurzeni! Jak się okazuje, nie są. Dlaczego Taco udostępnił album nieodpłatnie? Sprawdź na ESKA.pl.

Taco Hemingway - Pocztówka z WWA, lato '19 jest już dostępna! Płyta zadebiutowała w sieci we wtorek, 23 lipca 2019 roku. Co ciekawe, tydzień wcześniej, najpopularniejszy obecnie raper w naszym kraju zapowiedział, że następca Cafe Belga ukaże się w sierpniu. Na swoich social mediach podał link do strony, gdzie fani mogli kupować album w przedsprzedaży. Wystarczyło kilka minut, by strona zawiesiła się na skutek tak silnego obciążenia. Każda z poprzednich płyt rapera przez wiele tygodni okupowała pierwsze miejsce na liście sprzedaży w Polsce. Zapewne nie inaczej będzie w przypadku Pocztówki.

Taco Hemingway - płyta w sieci. Fani zachwyceni!

Wydawać by się mogło, że fani, którzy zamówili płytę w pre-orderze za 50 złotych będą zdenerwowani na artystę. W końcu ci, którzy nie zakupili albumu, dostali go wcześniej niż planowano i to całkowicie za darmo! Jak się okazuje, wielbiciele rapera w żadnym stopniu nie poczuli się poszkodowani. W komentarzach piszą, że są wręcz jeszcze bardziej podekscytowani faktem, iż zdecydowali się na kupno w przedsprzedaży tak dobrego albumu. - Preorder został zamówiony dziś koło południa, wiedziałam, że się nie zawiodę. Chętnie przyłączę ten album do mojej kolekcji płyt; Płyta już zamówiona, wiec za późno na rozkminy czy zasługuje, a tak serio sztos; Anyway, kupione w ciemno 20 minut po ogłoszeniu, nawet płonące serwery asfaltu mi nie pokrzyżowały planów - pisali.

Taco Hemingway - płyta za darmo w sieci

We wpisie pozostawionym na profilach społecznościowych, Taco Hemingway wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na udostępnienie albumu "za free". Raper przyznał, że będąc młodym chłopakiem zafascynowanym sceną hip-hopową, sam kupował pirackie wersje dostępnych krążków, a nawet pobierał je z nielegalnych źródeł. Wydanie płyty na YouTubie i w serwisach streamingowych ma być spłatą długu wobec jego idoli z młodzieńczych lat.

Najnowsze