Ta łamigłówka o parkingu nie da wam zasnąć! Tylko najmądrzejsi ją rozwiążą!

i

Autor: CANVA / twitter.com/PicturesFoIder Ta łamigłówka o parkingu nie da wam zasnąć! Tylko najmądrzejsi ją rozwiążą!

TEST

Ta łamigłówka o parkingu nie da wam zasnąć! Tylko najmądrzejsi sobie z nią poradzą!

2023-11-29 7:59

Długie dyskusje, nieporozumienia, a nawet kłótnie. To wszystko powstało w wyniku jednej, nieoczywistej zagadce, która cieszy się ogromną popularnością w mediach społecznościowych. Pochłonęła setki osób bardzo mocno i niewątpliwie wywoła emocje również u was! Jak rozwiązać zadanie o parkingu? Tylko najmądrzejsi sobie poradzą!

Łamigłówka o parkingu wprawiła internautów w ogromne zakłopotanie, ale nie ma się co dziwić. Nie jest to łatwe zadanie i tylko najbystrzejsi sobie z nim poradzą. Nie dość, że trzeba dobrze liczyć, to jeszcze przyda się umiejętność logicznego myślenia. W rzędzie pól ustawiony jest tylko jeden samochód. Niestety, nie widać pod nim numeru parkingu. I właśnie to jest zadanie. Należy ustalić, pod jakim numerem stoi zaparkowane auto, korzystając z innych widocznych liczb. Ta łamigłówka wywołuje duże emocje wśród internautów. Niekoniecznie tych pozytywnych. Teoretycznie wydaje się to proste zadanie, ale ostatecznie tak nie jest. Nawet najlepszym matematykom obliczenie wyniku zajmie trochę czasu.

Ile to jest 9-3÷1/3+1? Mózg gotuje się od samego patrzenia na to równanie matematyczne!

Holy Molly i Vamero rozruszają was tej jesieni! Oto ich "Shake It Till You Make It"

Łamigłówka o parkingu - zadanie

Zadanie o parkingu zostało opublikowane na nowej wersji Twittera 13 września 2023. W dwa dni post wyświetlono ponad 13 milionów razy, miał ponad 52 tysiące polubień, a także ponad 24 tysiące odpowiedzi. Mnóstwo osób próbuje poradzić sobie z zagadką, szuka odpowiedniego wzoru, kombinuje i zadaje sobie trudu, by podać poprawne rozwiązanie. W zadaniu chodzi o to, by podać numer parkingu pod jakim stoi samochód. Pomóc mają liczby: 16, 06, 68, 68 i 98.

Oszczędzając wasz czas pędzimy z podpowiedzią, że zadanie nie wymaga od was żadnego wzoru, a odpowiedź jest łatwiejsza niż się wam wydaje. Wiele osób podało, że poprawne rozwiązanie to 78. Inni przekonują, że wynikiem działania jest 28. A jak jest ostatecznie? Wystarczy odwrócić zdjęcie do góry nogami, a wynik będzie dla was oczywisty. To takie proste, a ludzie tracili na to kilka minut swojego życia.