Szkoły zamknięte grudzień 2021? Minister ujawnił plan rządu [KOMENTARZ]

2021-12-02 11:44
Szkoły zamknięte grudzień 2021? Zdalne nauczanie to już pewniak? [KOMENTARZ]
Autor: Anna Golaszewska/East News Szkoły zamknięte grudzień 2021? Zdalne nauczanie to już pewniak? [KOMENTARZ]

Od początku grudnia planowane jest wprowadzenie obostrzeń; możliwe jest ponowne ustanowienie maksymalnego limitu osób, które mogą wejść do niektórych miejsc - wynika z zapowiedzi szefa MZ Adama Niedzielskiego. Tematowi obostrzeń poświęcone będzie poniedziałkowe posiedzenie sztabu kryzysowego. A co ze szkołami? Przekonajcie się sprawdzając szczegóły.

Spis treści

  1. Szkoły zamknięte grudzień 2021 - czy będą?

Szkoły zamknięte grudzień 2021? Zdalne nauczanie to już pewniak? Minister Zdrowia, Adam Niedzielski stanowczo zareagował i wyjaśnił, jakie są plany rządu w tym temacie. Wiele osób uważa, że nauczanie zdalne w grudniu 2021 powinno zostać wprowadzone, a wszystko to ze względu na coraz trudniejszą sytuację epidemiczną i szybką reakcję innych państw. W rozmowie na antenie Radia Plus szef MZ poinformował, że na 29 listopada zwołany został sztab kryzysowy. Zaprosiłem do tego sztabu zarówno ministra Saczkę, czyli Głównego Inspektora Sanitarnego, jak i pana Grzegorza Juszczyka, czyli szefa Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, wskazał. Jak dodał, analizowana będzie możliwość uszczelnienia granic. Oprócz tego, od początku grudnia, planowane jest wprowadzenie dodatkowych obostrzeń.

Sara James - wywiad z reprezentantką Polski na Eurowizję Junior 2021!

Szkoły zamknięte grudzień 2021 - czy będą?

Jedni uważają, że szkoły zamknięte w grudniu 2021 to dobry pomysł, a drudzy twierdzą, iż wprowadzanie ostatecznego ograniczenia nie jest potrzebne. Możecie dać znać w sondzie poniżej. Szef Ministerstwa Zdrowia, Adam Niedzielski, pytany, o jakie ograniczenia chodzi, że do momentu posiedzenia sztabu nie chce ujawniać żadnych informacji. Zamknięcie szkół nie wchodzi w grę, raczej myślimy o takich ruchach, które będą wyraźnym sygnałem mówiącym o tym, że rośnie ryzyko, bo pojawiło się w otoczeniu nowe zagrożenie w postaci Omicrona, powiedział minister. Na pytanie, czy chodzi np. o wprowadzenie limitu osób, które mogą wejść do niektórych miejsc, Niedzielski odparł: Na przykład limity, ale to musimy sobie dzisiaj przemyśleć dokładnie.

Sonda
Czy nauka zdalna powinna obowiązywać od grudnia 2021?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze