Szkoły zamknięte do końca roku? Decyzja zapadnie po świętach!

Uczniowie szkół średnich zostają w domach
Autor: Pixabay

Powrót do szkół 2021 nie będzie już możliwy w tym roku? Uczniowie oraz ich rodzice wciąż zastanawiają się, kiedy zapadnie realna data powrotu do szkół. Minister zdrowia poruszył temat powrotu edukacji na wcześniejsze tory. Kiedy zapadnie decyzja? Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie poniżej.

Szkoły zamknięte do końca roku? Temat nauki w trybie zdalnym wciąż powraca jak bumerang. Większość uczniów oraz rodziców wciąż zastanawia się, kiedy pojawi się możliwość powrotu do nauczania w trybie stacjonarnym. Wciąż trwającą pandemia koronawirusa nie pozwala realnie na powrót do placówek szkolnych. W związku z narastającym stresem spowodowanym zbliżającym się terminem matur oraz egzaminów ósmoklasisty Ministerstwo Edukacji i Nauki znacznie intensywniej poszukuje rozwiązania najlepszego dla wszystkich. Ostatnimi czasy temat ten skomentował również minister zdrowia Adam Niedzielski, który jasno zakomunikował, że trzecia fala pandemii znacznie pokrzyżowała plany rządu.

Czy uczniowie w tym roku, czyli jeszcze przed wakacjami nie będą mieli już okazji spotkać się w szkolnych ławkach? Scenariusz nauki online do końca tego roku jest jak najbardziej prawdopodobny, ponieważ obecnie nie mamy dobrych warunków na to, aby wszyscy uczniowie powrócili do szkół i czuli się tam w pełni bezpiecznie. Co więcej, podjęcie takiej decyzji teraz mogłoby wiązać się z dalszym rozprzestrzenianiem się wirusa, a tym samym pogorszeniem się i tak nieciekawej już sytuacji w naszym kraju. 

Szkoły zamknięte do końca roku? 

Szkoły zamknięte do końca roku? Minister zdrowia Adam Niedzielski jest przekonany, że powrót do szkół pełni kluczową rolę w przywracaniu normalności, jednak na tę chwilę nie jest w stanie powiedzieć, kiedy realnie to się stanie. Decyzja zapadanie najprędzej po tegorocznych świętach wielkanocnych. Priorytetem przywracania normalności jest na pewno edukacja stacjonarna. Jeśli tylko warunki na to będą pozwalały, będziemy wracali do tego typu nauki. - oświadczył w programie Tłit Wirtualnej Polski.

Kiedy powrót do szkół? Koniec zdalnego nauczania
Najnowsze