Szansa na Sukces 2020 - Alicja Szemplińska miała najłatwiej? Internauci krytykują dobór piosenek!

2020-02-22 16:06 MK
Alicja Szemplińska
Autor: YouTube/Eurovision Poland

Wybór polskiego reprezentanta na Eurowizję 2020 wzbudza wiele emocji. W tym roku, organizatorzy postanowili, że półfinalista największego konkursu muzycznego na świecie zostanie wyłoniony spośród uczestników programu Szansa na Sukces. Drugi odcinek show wzbudził sporo kontrowersji ze względu na dobór piosenek. Szczegóły na ESKA.pl.

Eurowizja 2020 - polski reprezentant zostanie wybrany już niebawem! Po tym, jak Polska dwukrotnie zwyciężyła na Eurowizji Junior, w sercach wielu fanów konkursu zapaliło się światełko nadziei, że również w finale Konkursu Piosenki Eurowizji zajdziemy naprawdę wysoko. W związku z tym, Telewizja Polska podjęła decyzję o przeprowadzeniu preselekcji w innej formie, niż dotychczas. Mianowicie, na tych samych zasadach, co wyłanianie reprezentanta na Eurowizję Junior 2019.

Od 2 lutego, na antenie telewizyjnej Dwójki emitowana jest specjalna edycja programu Szansa na Sukces, w której jurorzy w składzie Cleo, Michał Szpak oraz Gromee wybierają finalistów, którzy zmierzą się w wielkim finale, w którym nagrodą będzie możliwość reprezentowania naszego kraju na Eurowizji 2020. W każdym z odcinków występuje siedmioro uczestników.

W drugim odcinku Szansy, uczestnicy mieli za zadanie zaśpiewać eurowizyjne hity. Zwyciężczynią okazała się Alicja Szemplińska, która zachwyciła swoim wykonaniem piosenki To nie ja z repertuaru Edyty Górniak. Wielu internautów stwierdziło jednak, że dobór piosenek był niesprawiedliwy względem pozostałych wokalistów.

Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 - odcinek 2

Drugi odcinek Szansy na Sukces był pełen zaskoczeń. Wśród eurowizyjnych hitów wybranych przez producentów programu zabrakło doskonale znanych widzom Eurowizji piosenek, takich jak chociażby Euphoria czy Satellites. Zamiast nich, uczestnicy musieli zmierzyć się z piosenkami po niemiecku czy też po portugalsku.

Internauci nie kryli swojego niezadowolenia w komentarzach pod postami na fanpejdżu Szansy na Sukces. - Wybór piosenek był niesprawiedliwy i czasem krzywdzący dla uczestników, bo nie każdy miał piosenkę, w której mógł się wykazać, przez co walka o zwycięstwo była nierówna. Ich zdaniem, na doborze piosenek najbardziej straciły Weronika Curyło, Paulina Czapla oraz Saszan. - Hm, ciekawe, czy wygrałaby też z piosenką „Congratulations” albo z „Dschinghis Khanem”? - dopytywali widzowie.

O to, co decydowało o doborze piosenek zapytaliśmy u źródła. Odpowiedź TVP znajdziecie poniżej. Kolejny odcinek Szansy na Sukces już w najbliższą niedzielę. Poznamy w nim ostatniego półfinalistę, który zawalczy o wylot do Rotterdamu.

Najnowsze