Sylwester

i

Autor: PRZEMEK SWIDERSKI /East News

Sylwestrowy pokaz fajerwerków w Warszawie odwołany. Jakie są powody decyzji prezydenta?

2018-12-06 11:11

W 2018 roku nie odbędzie się pokaz fajerwerków w noc sylwestrową w stolicy. Dlaczego? Dowiedzcie się na ESKA.pl 

Sylwester to wyjątkowy wieczór, kiedy świętujemy nadejście nowego roku, wierząc, że będzie on lepszy niż poprzedni. Aby uczcić jego przyjście, urządzamy imprezy w gronie znajomych, śpiewamy, tańczymy i jemy. Ciężko wyobrazić sobie Sylwestra bez dekoracji i oczywiście fajerwerków. Coraz częściej odchodzi się jednak od zwyczaju strzelania 31 grudnia. W roku 2018 do miast, które zrezygnowały z pokazów, dołączyła Warszawa. Jaki jest powód?

Sylwester 2018 w Warszawie - pokaz fajerwerków odwołany. Dlaczego? 

Sylwester od lat kojarzy się nam z pokazem fajerwerków. Mimo niebezpieczeństwa i wysokich cen, wielu z nas decyduje się na ich zakup, by uświetnić swoją imprezę. Pokazy organizują również większe miasta. W tym roku zrezygnowała z nich Warszawa. Powód? Prezydent miasta Rafał Trzaskowski zgodził się z obrońcami praw zwierząt i ich właścicielami, że głośne huki stresują naszych pupili, są przyczyną ich ucieczek i fobii. Poniżej znajdziecie wypowiedź prezydenta i zdjęcie, które zamieścił w mediach społecznościowych. 

Sylwester 2018 w Warszawie - co zamiast fajerwerków? 

O atrakcje w Warszawie nie musicie się martwić. Miasto zorganizuje wiele innych efektownych pokazów, które zastąpią fajerwerki. O szczegółach z pewnością dowiemy się już niebawem. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE