Sylwester 2020 - zabawy i imprezy odwołane? Co z Sylwestrem w telewizji?

2020-12-17 15:51 MK
Sylwester
Autor: Adam Burakowski/REPORTER

Zgodnie z zapowiedziami w czwartek odbyła się konferencja z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, w trakcie której poinformował on o nowych obostrzeniach obowiązujących między innymi w Sylwestra. Co wolno, a czego nie wolno? Czy zabawy i imprezy zostały odwołane? Co z koncertami sylwestrowymi w telewizji? Sprawdźcie wszystkie najważniejsze informacje z dzisiejszej konferencji.

Sylwester 2020 - imprezy i zabawy sylwestrowe odwołane? Czego dowiedzieliśmy się z konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego? Co do tego, że w tym roku koniec roku nie będzie obchodzony tak hucznie, jak w ubiegłych latach chyba nikt nie miał wątpliwości. W związku z wciąż wysoką liczbą zakażonych koronawirusem polski rząd postanowił wprowadzić szereg zmian. Od 28 grudnia obowiązywać będzie kwarantanna narodowa, a w noc sylwestrową z 31 grudnia na 1 stycznia obowiązywać będzie zakaz poruszania się między godziną 19:00 a 6:00 rano. Restrykcyjne ograniczenia będą obowiązywać tylko w tych godzinach.

Zobacz: Ferie zimowe 2021 odwołane? Uczniowie nie wyjadą na wolne!

W głowach wielu ludzi pojawiło się pytanie - co z zabawami i imprezami sylwestrami? Te oczywiście są tygodniami odradzane zarówno przez członków Ministerstwa Zdrowia, jak i samego premiera Mateusza Morawieckiego, jednak w trakcie konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że obowiązywać będą te same obostrzenia, co obecnie.

- Obowiązują te same reguły. Dopuszczamy możliwość [przebywania] w 5-osobowym gronie powyżej liczby domowników w cudzym gospodarstwie domowym - przyznał.

Pełna treść oświadczenia Ministerstwa Zdrowia:

Noc sylwestrowa to szczególny dzień w roku. Każdy z nas chce go spędzić w gronie przyjaciół i rodziny. W obecnej sytuacji jednak wszelkiego typu imprezy i zgromadzenia stwarzają niezwykle groźne warunki do dalszej transmisji koronawirusa. A co za tym idzie, są bardzo niebezpieczne dla nas i naszych bliskich. Dlatego zostań w domu i nie organizuj imprez i spotkań towarzyskich poza gronem domowników. Podobnie jak inne liczne kraje europejskie, również Polska wprowadza ograniczenia w tym dniu. Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.

Sylwester 2020 - imprezy odwołane?

Czy w przypadku zakazu przemieszczania się między 19:00 a 6:00 w noc sylwestrową zagrożone są też koncerty sylwestrowe organizowane przez stacje telewizyjne? Na ten moment nic nie wskazuje na to, że miałyby one zostać odwołane. Organizatorzy przedsięwzięć podkreślają, że dbają o bezpieczeństwo artystów i ekipy, a imprezy odbędą się bez udziału publiczności. Wykonawcy zapewne będą w studiach na długo przez godziną 19:00. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Makijaż sylwestrowy | ESKA XD - simplybypatty #12
Najnowsze