Sylwester 2020 - wolne w ostatni dzień roku? Czy 31 grudnia to dzień wolny od pracy?

2020-12-01 15:06
Sylwester
Autor: Przemek Swiderski/East News

Tak, mamy już grudzień. To oznacza, że do końca roku 2020 pozostało zaledwie kilka tygodni. Coraz więcej osób poszukuje informacji na temat tego, ile jeszcze pozostało dni ustawowo wolnych od pracy. Czy Sylwester jest jednym z nich? Czy 31 grudnia jest wolne? Sprawdźcie już teraz.

Sylwester 2020 - czy tego dnia jest wolne? Coraz więcej internautów zaczyna poszukiwać odpowiedzi na pytanie, czy 31 grudnia jest dniem wolnym od pracy. Jak wiadomo, w ciągu roku przewidzianych jest kilka dni, które ustawowo są wolne od pracy i zajęć szkolnych. Internauci nierzadko mają problem z ich zapamiętaniem, dlatego podpowiedzi poszukują w sieci. Jednym z dni, który budzi najwięcej wątpliwości jest celebrowany hucznie Sylwester - symboliczny koniec roku.

W związku z tym, że wszelkiego rodzaju imprezy Sylwestrowe rozpoczynają się wieczorem i trwają całą noc, wiele osób odnosi wrażenie, że jest to dzień ustawowo wolny od pracy, tak jak Boże Narodzenie, Wielkanoc czy następujący po nim Nowy Rok. Nic bardziej mylnego. Podobnie do Wigilii, która również często błędnie utożsamiana jest z dniem wolnym, Sylwester jest dniem roboczym. Tego dnia pojawiają się jednak zmiany w godzinach pracy.

ESKA XD EXTRA

Sylwester dniem wolnym? 31 grudnia wolny od pracy?

W tym roku, ze względu na pandemię, Sylwester nie będzie obchodzony tak hucznie, jak w ubiegłych latach. Mimo tego, pod względem funkcjonowania sklepów nic się nie zmienia. Tego dnia otwarte będą supermarkety, jak również urzędy czy punkty usługowo-handlowe. Należy pamiętać jednak o tym, że pracodawcy często decydują się tego dnia na skrócenie godzin pracy, by pracownicy mieli czas na przygotowanie się do przywitania nowego roku.

Sylwester. Prawda czy fałsz?

Pytanie 1 z 10
Nowy Rok jest obchodzony w nocy z pierwszego na drugiego stycznia.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze