Znicze na cmentarzu

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

Święto 1 listopada jest wolne od pracy i szkoły? Jaki to dzień tygodnia?

2021-10-20 14:01

1 listopada każdego roku obchodzimy Wszystkich Świętych. Wiele osób zastanawia się czy 1 listopada jest dniem wolnym od pracy i szkoły, a jeśli tak, to w jakim dniu tygodnia wypada. Czy to długi weekend?

Święto 1 listopada jest dniem wolnym od pracy i zajęć w szkole? To pytanie jest jednym z najczęściej wpisanych przez internautów o tej porze roku. Mimo że w Polsce jest tylko kilka dni ustawowo wolnych od pracy, wiele osób ma problem z ich zapamiętaniem. Wiele niepewności budzi święto Wszystkich Świętych, które jest obchodzone 1 listopada. To właśnie tego dnia, zgodnie z tradycją, Polacy tłumnie odwiedzają cmentarze, by wspólnie wspominać najbliższych, którzy odeszli.

1 listopada dniem wolnym od pracy i szkoły?

Czy 1 listopada 2021 jest dniem wolny od pracy i zajęć dydaktycznych? Tak, to jedna z dat, które są ustawowo wolne od pracy i wszelkich zajęć odbywających się w szkołach. Warto jednak pamiętać o tym, że o ile we Wszystkich Świętych jest wolne, to obchodzone 2 listopada Zaduszki są już dniem roboczym. Internauci poszukują też odpowiedzi na pytanie, w jaki dzień tygodnia wypada 1 listopada 2021. Czy można zaplanować długi weekend?

Sonda
Czy wybierasz się 1 listopada na groby?

1 listopada 2021 - jaki to dzień tygodnia?

W tym roku 1 listopada wypada bardzo korzystnie, bo w poniedziałek. Oznacza to, że Polacy mogą liczyć na aż trzy dni wolnego - w sobotę, niedzielę oraz ustawowo wolny od pracy poniedziałek. Można się spodziewać, że wiele osób zdecyduje się na wzięcie urlopu w drugiej połowie przyszłego tygodnia, żeby jak najlepiej wykorzystać takie ułożenie wolnych dni.

Pogadane z Darią! Szczery wywiad o muzyce, planach i karierze