Wielkanoc

i

Autor: Canva

święta w polsce

Święta i dni wolne w marcu 2024. Przed nami Wielkanoc i zmiana czasu na letni. Co jeszcze?

2024-02-22 16:33

Chociaż można by odnieść wrażenie, że 2024 dopiero się zaczął, to za nami już właściwie 1/6 roku. Wiele osób, które chcą z wyprzedzeniem jak najlepiej zaplanować sobie wolne, sprawdza, jakie święta wypadają w kolejnym miesiącu. Tym razem bierzemy na tapet marzec 2024. Przed nami Wielkanoc, ale i nie tylko. Dni ustawowo wolne od pracy w marcu 2024 w jednym miejscu.

Święta i dni wolny od pracy w marcu 2024 - co czeka nas w kolejnym miesiącu? Czy uczniowie i dorośli mogą liczyć na jakikolwiek dodatkowy odpoczynek od zajęć lekcyjnych bądź aktywności zawodowych? Informacji na ten temat poszukuje coraz więcej osób, które chcą zaplanować sobie wolne. Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a to dla milionów Polaków sygnał, by rozejrzeć się za korzystnymi ofertami podróży - zarówno po Polsce, jak i poza jej granicami. Tym bardziej, że luty 2024 nie obfitował w dni wolne od pracy. Polacy mogli cieszyć się zatem odpoczynkiem jedynie w weekendy. W lepszej sytuacji byli uczniowie obchodzący w tym miesiącu ferie zimowe. Pogoda natomiast nie dopisała. Co czeka nas natomiast w marcu? W tym roku wyjątkowo wcześnie, bo właśnie w tym miesiącu, obchodzić będziemy Wielkanoc. Nie jest to jednak jedyne święto obchodzone w trzecim miesiącu roku.

Wielkanoc 2024: Kiedy wypada? Ile dni będzie wolnych od pracy?

Maks On Air - Luna na Eurowizję | Eska

Święta w marcu 2024 - Wielkanoc i nie tylko

Marzec 2024 będzie obfitować w ważne daty. 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Nie jest to jednak dzień wolny od pracy. Dwa dni później, bo 10 marca, celebrować będą panowie, a to za sprawą Dnia Mężczyzn. W tym miesiącu wypada też Niedziela Wielkanocna. Najważniejsze święta w roku liturgicznym rozpoczną się dokładnie 31 marca. Tego samego dnia czekać nas będzie też zmiana czasu na letni. Pełną listę dni wolnych od pracy 2024 prezentujemy w galerii zamieszczonej poniżej.