Świadectwo szkolne 2021 - kiedy uczniowie będą mogli je odebrać?

Świadectwo szkolne
Autor: Justyna Świderska Uczniowie odebrali świadectwa szkolne

Świadectwo szkolne to jeden z bardziej lubianych dokumentów przez uczniów, który jest dowodem na ukończenie szkoły na określonym stopniu. Jako, że tegoroczne wakacje zbliżają się wielkimi krokami, odbiór świadectw szkolnych również! Kiedy zatem uczniowie będą mogli odebrać swoje dokumenty? Jak będzie to wyglądać w dobie wciąż trwającej pandemii?

Świadectwo szkolne 2021 - kiedy będzie do odbioru? Nadchodzące wielkimi krokami zakończenie roku szkolnego będzie zdecydowanie różnić się od wszystkich poprzednich. Wszystko przez wciąż trwającą pandemię koronawirusa, która szturmem wtargnęła w naszą codzienność kompletnie ją zaburzając. Większość uczniów wciąż uczy się w trybie zdalnym nie wiedząc nawet, czy jeszcze przed tegorocznymi wakacjami uda im się choć na chwilę zająć miejsce w szkolnej ławce. Koniec roku szkolnego zbliża się nieubłaganie i rodzi się zatem pytanie, jak będzie wyglądała ta ceremonia. Czy całe wydarzenie odbędzie się w formie online, a świadectwa szkolne tym razem zostaną przekazane uczniom drogą elektroniczną?

Jak zatem będzie wyglądał moment odbioru świadectwa szkolnego, które jak wiemy są szczególnie istotnym dokumentem dla każdego ucznia, szczególnie dla absolwenta, który ma zamiar kontynuować swoją ścieżkę edukacji na studiach. Kiedy jest koniec roku 2021? Oficjalne zakończenie szkoły, a tym samym pierwszy dzień wakacji wypada w piątek, 25 czerwca 2021 roku, z kolei maturzyści zakończoną rok szkolny 30 kwietnia, jeszcze przed maturami. 

Świadectwo szkolne 2021 - kiedy będzie do odbioru? 

Świadectwo szkolne 2021 będzie do odbioru w piątek 25 czerwca 2021 roku. Dokładnie tego dnia uczniowie będą mieli zakończenie roku szkolnego, a wraz z nim zostaną im wręczone świadectwa szkolne. Wszystko wskazuje na to, że wydarzenie te odbędzie się w formie stacjonarnej zważywszy na to, że rząd już małymi krokami przywraca uczniom edukację w szkole. Przypomnijmy, że już od najbliższego poniedziałku, czyli od 26 kwietnia uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wracają do nauki w trybie hybrydowym. 

Koniec roku szkolnego w zdalnej szkole. Pożegnanie online
Najnowsze