Swedish House Mafia wraca z energią na lato 2024! Lioness hymnem festiwali

i

Autor: Universal Music Polska Swedish House Mafia wraca z energią na lato 2024! "Lioness" hymnem festiwali

POTENCJALNY HIT

Swedish House Mafia wraca z energią na lato 2024! "Lioness" hymnem festiwali

2024-06-07 12:58

Nominowana do Grammy, multiplatynowa elektroniczna supergrupa Swedish House Mafia udostępniła nowy singiel „Lioness” z gościnnym udziałem Niki & The Dove. Piosenka ujrzała światło dzienne nakładem Republic Records.

Spis treści

  1. Swedish House Maia - nowa piosenka 2024

Nowości Muzyczne 2024: Fani wyczekiwali „Lioness” od czasu ubiegłorocznej koncertowej premiery. Artyści ostatni raz wykonali ten utwór pod koniec kwietnia podczas występu w Brooklyn Mirage. Piosenka łączy w sobie charakterystyczne dla Swedish House Mafii energetyczne bity i euforyczną melodię. Utwór ma wszystko to, co za co fani kochają grupę. „Lioness” to pierwszy singiel zespołu od czasu wydania „Ray Of Solar” w sierpniu ubiegłego roku. Za sprawą nowej piosenki artyści kontynuują swoją trwającą już prawie 15 lat misję przesuwania granic i redefiniowania muzyki elektronicznej. Tego lata Swedish House Mafia zagra na wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, w tym Garorock Festivalu, Panama Open Air Festivalu, Lucca Summer Festivalu, Untold Festivalu i Findings Festivalu. Fani doczekają się także wyczekiwanej rezydencji w Ushuaïa na Ibizie. Historyczna sześciotygodniowa rezydentura rozpocznie się 21 lipca i potrwa do 25 sierpnia. W tym okresie grupa będzie występowała w każdą niedzielę.

Strój kąpielowy Blanki zrobi furorę tego lata. Niewiele pozostawiła wyobraźni!

Te hity mają 10 lat. Niewiarygodne, bo dopiero ich słuchaliśmy! [PLAYLISTA]

W 2008 r. trio artystów, DJ-ów i producentów zjednoczyło się, by złamać wszelkie zasady elektroniki. Steve Angello, Sebastian Ingrosso i Axwell nasycili muzykę house hip-hopowym beat-craftem, rock’n’rollowym nastawieniem i siłą godną wielkiego ekranu. Ich występy na żywo przyciągają niewiarygodne tłumy. To właśnie za ich sprawą muzyka dance wyrwała się z klubów i podbiła areny oraz stadiony na całym świecie. W 2011 r. Swedish House Mafia stała się pierwszą grupą elektroniczną, która dała wyprzedany koncert w Madison Square Garden, w kolejnym roku była pierwszą, która wystąpiła na głównej scenie Coachelli. Trio otrzymało dwie nominacje do nagrody Grammy w kategorii Najlepsze nagranie taneczne, za single „Save the World” (2012 r.) i „Don’t You Worry Child” (2013 r.).

Magazyn „Rolling Stone” opisywał ich wpływ jako „przedefiniowanie kultury rave”. Bijąca rekordy trasa „One Last Tour” była ostatnim rozdziałem przed pięcioletnią przerwą. W 2018 roku grupa powróciła jako główna gwiazda Ultra Music Festivalu. Po trasie „Save The World Reunion” artyści skupili się na jedynej rzeczy, której jeszcze nie zrobili – przygotowaniu debiutanckiego albumu „Paradise Again”, który miał swoją premierę w 2022 r.

Swedish House Maia - nowa piosenka 2024

Wielki powrót Swedish House Mafii został ogłoszony na łamach „Billboardu” i natychmiast wzbudził zainteresowanie mediów. Album uplasował się w pierwszej dziesiątce siedmiu światowych list przebojów, w tym na 1. miejscu listy Billboard Top Dance/Electronic Albums (19 tygodni w Top 20) i brytyjskiej listy Dance Albums. Trio zebrało pochwały m.in. od Pitchforka i NME.

BIOS wydał karty do grania... muzyki?! GOŚĆ RADIA ESKA