Superksiężyc i Zaćmienie Księżyca w maju 2021. To zjawisko będzie można podziwiać tylko przez 14 minut [DATA, GODZINA]

2021-05-17 15:52 Ewelina Kulasza
zaćmienie Księżyca
Autor: pixabay.com

Już niedługo na majowym niebie pojawi się niesamowite zjawisko. Mowa o Pełni Księżyca, ale także o jego Zaćmieniu. Co to takiego i czy zobaczymy zjawisko również w Polsce? Szykuje się wyjątkowa atrakcja, która będzie widoczna tylko przez 14 minut! Wszystkie ważne szczegóły na ten temat, znajdziecie poniżej.

Superksiężyc i Zaćmienie Księżyca w maju 2021. Kiedy jest Pełnia Księżyca i o której godzinie? Czy Zaćmienie Księżyca będzie widoczne z Polski? Takie pytania rodzą się w głowie niejednej osoby. Maj to piękny miesiąc. Przyroda budzi się do życia na całego, a co za tym idzie? Zielone krajobrazy za oknem. Nie można zapomnieć również o różowych magnoliach i kwitnących na biało drzewach wiśni czy też czereśni. Na polach zaś zaczyna pojawiać się żółty rzepak, a temperatura na dworze przyjemnie wzrasta. Choć Zimna Zośka przyniosła do Polski chłodniejsze i deszczowe dni, to niebawem będziemy mogli cieszyć się upałami na całego. Jeśli prognoza pogody się sprawdzi, możemy cieszyć się podwójnie! Powód? Obserwacja Superksiężyca przebiegnie wtedy pomyślnie. Kiedy dokładnie oglądać zjawisko na niebie? Czy towarzyszące Zaćmienie Księżyca również będzie widoczne z Polski?

Wesele i ślub - polskie piosenki na pierwszy taniec

Superksiężyc i Zaćmienie Księżyca w maju 2021 - DATA

Na majowym niebie czeka na wszystkich sporo atrakcji. Jedną z nich będzie spadający rój Camelopardalidów, natomiast kolejną będzie Superksiężyc. Co ciekawe, to już druga taka Pełnia w tym roku. Teraz Księżyc pojawi się na niebie w Dniu Matki, czyli 26 maja. Jeśli warunki będą sprzyjające możecie rozglądać się za Pełnią już po godzinie 13:14. Oprócz tego na niebie pojawi się również Zaćmienie Księżyca. To zjawisko, które będzie widoczne tylko przez 14 minut, a w dodatku było widoczne na niebie aż dwa lata temu. Teraz ukaże się również 26 maja, jednak o godzinie 10:47 naszego czasu. Niestety w Europie nie będziemy mogli go obserwować. Szczęściarzami okazali się być mieszkańcy Australii, Nowej Zelandii oraz wysp Oceanii, Azji Południowo-Wschodniej, częściowej Alaski i Kanady, Hawajów, Meksyku i Ameryki Środkowej oraz większości Ameryki Południowej. Mimo iż z Polski Zaćmienie Księżyca nie będzie widoczne, to z pewnością w sieci pojawią się nagrania i zdjęcia z tego wyjątkowego dnia.

Najnowsze