Studniówka 2022 ODWOŁANA? Ostateczna decyzja może szokować!

2021-12-01 14:56
Studniówka 2022 ODWOŁANA? Ostateczna decyzja może szokować!
Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER / EAST NEWS Studniówka 2022 ODWOŁANA? Ostateczna decyzja może szokować!

Wielkie odliczanie do matury ruszy w momencie, gdy uczniowie zatańczą poloneza, podczas studniówki! Rok temu bal maturalny został odwołany, dlatego uczniowie zaczęli się zastanawiać, jak będzie w tym roku. Dyrektorzy szkół boją się, że to tylko przyczyni się do liczby zachorowań wśród najmłodszych. Jak aktualnie wygląda sytuacja? Jaką decyzje podejmie ministerstwo? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Studniówka 2022 - czy będzie?
  2. Studniówka 2022 - obostrzenia

Studniówka 2022 odwołana? Czy studniówka 2022 nie odbędzie się zgodnie z planem? Uczniowie zastanawiają się, bo sporo niejasności pojawiło się w tym temacie. Szczególnie poprzedni rocznik doskonale pamięta sytuację sprzed roku. Maturzyści wówczas, pierwszy raz od niemalże 40 lat, nie musieli kupować balowych sukien, garniturów, ponieważ bal maturalny został odwołany. Pierwszy raz od 1982 roku nie zatańczono oficjalnego poloneza. Była to ogromna strata, nie tylko na dobrej zabawy, ale przede wszystkim utrata wspomnień, które mogłyby zostać z każdym do końca życia. Odwołanie ubiegłorocznej studniówki to oczywiście efekt trudnej sytuacji epidemicznej i wprowadzonych restrykcji na imprezy. A jak będzie na początku przyszłego roku? Czy studniówka 2022 nie odbędzie się? Czy bal maturalny 2022 jest odwołany? Ostateczna decyzja już zapadła i podzieliła internautów na dwa obozy. 

Czy zamkną szkoły grudzień 2021? Kiedy zamkną wszystkie szkoły w Polsce?

Sara James przed Eurowizją Junior w ESKA Live! [KONCERT]

Studniówka 2022 - czy będzie?

Studniówka 2022 wzbudza duże emocje wśród uczniów, rodziców, ale również dyrektorów i nauczycieli. To właśnie te dwie ostatnie grupy, jak wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie Dziennika Gazety Prawnej, w 57 procentach chcą odwołania balu ósmoklasisty i maturzystów. Z jednej strony jest w młodzieży i rodzicach wielka chęć zorganizowania imprez, bo to tradycyjna zabawa, której nie chcielibyśmy nikogo pozbawiać. Z drugiej szybko rośnie liczba zakażeń, do tego pojawił się nowy, groźny wariant wirusa, Omikron, i zgromadzenie w jednym miejscu setek osób jest proszeniem się o tragedię - mówi DGP dyrektor jednego z największych liceów w Warszawie. Jak zaznaczono, mimo że jego szkoła od początku, gdy panuje trudna sytuacja epidemiczna, mierzyła się z licznymi przypadkami zakażeń wśród uczniów, studniówka będzie.

Wiadomo, że uczniowie ćwiczą poloneza, mają wpłaconą zaliczkę za salę. Studniówka ma się odbyć w połowie stycznia. Umowa jest tak sformułowana, że gdyby klasy trafiły na kwarantannę lub pojawiły się nowe obostrzenia, można się z niej wycofać do siedmiu dni przed imprezą. Szkoła bazuje na odpowiedzialności maturzystów i towarzyszących im gości. I na domniemaniu, że wszyscy będą zdrowi, zaszczepieni lub z aktualnym testem. Ale to zasada, która nie daje gwarancji bezpieczeństwa.

Kiedy zdalne nauczanie 2021? Wszystkie szkoły zamknięte od 13 GRUDNIA 2021?!

Czy studniówka 2022 odbędzie się zgodnie z planem? Wszystko zależy indywidualnie od dyrektorów poszczególnych szkół. Dariusz Piontkowski w rozmowie w programie Newsroom WP, powiedział, że rząd na tę chwilę nie chce wprowadzać ograniczeń związanych z organizowaniem studniówek. Przyznał:

Dopóki gastronomia funkcjonuje, można pójść do restauracji, do obiektu kulturalnego czy do galerii handlowych, gdzie przecież są bardzo duże ilości osób, to przecież trudno, by w jakiś odrębny sposób reagować i zarządzać w sprawie studniówek i tych imprez, które organizują uczniowie czy ich rodzice.

Studniówka 2022 - obostrzenia

Obostrzenia na studniówce 2022 będą obowiązywać, ponieważ bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dyrektorzy już dzielą się pomysłami, w jaki sposób uchronić szkołę i uczniów od ewentualnych zachorowań. Proponują, by obowiązywały paszporty covidowe lub aktualne testy, limity dla osób niezaszczepionych, zwłaszcza dotyczące zaproszonych gości. Zaraz jednak pojawiają się zastrzeżenia, że dziś nie ma przepisów, na których takie zasady można by oprzeć.

Sonda
Studniówka 2022 - czy powinna się odbyć?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze